ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Курс гірської підготовки»: випробування снігом і двома циклонами

15 Лютого 2021, 14:18

У Карпатах триває втілення пілотного проєкту «Курсу гірської підготовки», запровадженого за ініціативи Генерального штабу ЗСУ. Його проходять військовики з різних військових колективів, яким для успішного виконання поставлених завдань вкрай необхідні такі навички.

Як повідомляла АрміяInform, першопрохідцями стали курсанти –випускники Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. За ними Курс пройшли військовослужбовці окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади та Центру гірської підготовки.

Як розповів головний спеціаліст відділу фізичної підготовки управління доктрин і індивідуальної підготовки Головного управління доктрин та підготовки ГШ ЗС України Микола Шевяков, минулого тижня «Курс гірської підготовки» пройшли військовослужбовці з окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» та Навчального центру морської піхоти. 

– Особливістю тренувань у горах є те, що ніколи не знаєш, якою буде погода. Якщо Україну «засипало» лише минулого тижня, то тут сніг іде постійно. За тиждень сніговий покрив у середньому піднімається на півтора метра! На хребтах його здуває вітер, а в низовинах шар може бути понад п’ять метрів. Сніжні печери, під час ночівлі в горах, ми вже відриваємо в повний зріст! До слова, на вершині Говерли є знак, який вказує напрямки на різні маршрути і його висота 3,5 м, ще тиждень тому він стирчав на 50 см, нині –  його вже не видно! – зазначив Микола Іванович. – До речі, минулого тижня в місці проведення наших занять зустрілися два циклони: Південний теплий з Африки та «мінусовий» з Півночі. Різниця між циклонами була 20 градусів!

І це тільки деякі нюанси, за яких проходять спеціальну підготовку в горах українські військові, а їх значно більше!

Цього тижня відчують, що таке робота в горах, воїни Військової служби правопорядку та Десантно-штурмових військ. Проєкт триває.

Фото Микола Шевяков

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram