ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Гіацинти» на полігоні

23 Лютого 2021, 19:52
«Гіацинти» на полігоні

На полігоні артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича тривають заняття зі спеціальної підготовки в одній із артилерійських батарей, що має на озброєнні гармати 2А36 «Гіацинт-Б».

На заняття у полі виїхав весь особовий склад підрозділу — буксировані гармати 152-го калібру та їхні обслуги. Розрахунки — досвідчені, майже на 70 відсотків укомплектовані з учасників бойових дій. Як розповів журналістові АрміяInform заступник командира дивізіону з морально-психологічного забезпечення лейтенант Сергій Болохівський, хлопці загартовані в найзапекліших боях на Сході. Офіцер знає, що каже, адже сам у складі цієї батареї нищив своєю гарматою ворога і в Луганському аеропорту, і під час визволення Слов’янська, і, пізніше, у кривавих боях під Авдіївкою. Тоді Сергій був сержантом, командиром однієї з цих гармат. Згодом став заступником командира цієї батареї, і вже був офіцером, коли підрозділ прикривав дії піхотних частин на Світлодарській дузі. Уже потім він став опікуватися питаннями морально-психологічного забезпечення всього дивізіону «Гіацинтів».

— Минулий виїзд батареї на полігон, кілька днів тому, відбувався ще у класичних зимових умовах, — розповідає лейтенант Сергій Болохівський. — Сніг, сильний мороз, чималий вітер. Сьогодні ж батарея долає кілометри не снігу, а багнюки: зранку КрАЗи вивезли особовий склад і гармати в поле, і тут обслуги тренуються в наведенні на цілі та підготовці до відкриття вогню.

Батарея «Гіацинтів» нещодавно повернулася до пункту постійної дислокації з району проведення операції Об’єднаних сил. Після повернення зі Сходу особовий склад трохи відпочив у короткострокових відпустках та приступив до планових занять з бойової підготовки. Адже розслаблятися ніколи: незабаром батарея представить Збройні Сили України на міжнародних навчаннях. Чому саме цей підрозділ? Вже кілька років поспіль батарея є однією з найкращих у вітчизняному війську: у 2017 році стала найкращою артилерійською батареєю Збройних Сил України, а згодом три роки поспіль виборювала почесне друге місце у цьому фаховому конкурсі артилеристів.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Навчання та тренування