ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Дмитро Кулеба: Канадська декларація стане додатковим інструментом тиску на РФ для звільнення українських політв’язнів

16 Лютого 2021, 9:39

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь в ініційованій Канадою конференції. На ній 52 країни схвалили Декларацію проти застосування свавільних арештів у міждержавних відносинах.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства зазначив, що на сьогодні   близько ста громадян України незаконно утримуються за гратами в Криму та на території  Росії.

«Політично мотивоване переслідування українців за сфабрикованими звинуваченнями стало повсякденною практикою російської окупаційної влади. Ми розглядаємо ухвалену сьогодні декларацію як важливий додатковий інструмент тиску на РФ з метою звільнення українських політичних в’язнів і запобігання подальшим порушенням прав людини на окупованих територіях», ‑ заявив Дмитро Кулеба.

Він також звернув увагу на створення Кримської платформи як майданчика для консолідації міжнародних зусиль по деокупації Криму і запросив учасників конференції до участі в її інавгураційному саміті в цьому році.

«Міжнародна солідарність відіграла важливу роль у звільненні десятків наших в’язнів з російського полону. Нам потрібно зберігати єдність та голосно заявляти про свавілля, що досі триває. Консолідовані дії та спільний тиск залишаються ключовими чинниками подальшого звільнення незаконно утримуваних українських громадян», — заявив глава МЗС України.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року Канада ініціювала скликання міжнародної конференції для ухвалення Декларації проти застосування свавільних арештів у міжнародних відносинах.

Метою ініціативи є вироблення глобальної колективної протидії так званої  примусової дипломатії, коли держави здійснюють довільні арешти людей для політичної вигоди в міждержавних відносинах. Ініціативу вже підтримали 52 країни світу, зокрема й Україна.

Читайте нас в Telegram