ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зимовий камуфляж у різних арміях світу

25 Січня 2021, 20:22
Зимовий камуфляж у різних арміях світу

Коли на позиції все замело снігом, дерева голі, а силует людини в літньому польовому костюмі за таких умов видно здалеку, виникає потреба додаткового маскувального одягу. У різних країнах світу до зимового камуфляжу підходять по-різному. До вашої уваги короткий огляд зимового маскувального спорядження армій світу.

Канада

Канада — країна з великою частиною території, що розташована в полярній та субполярній кліматичній зоні, тому необхідність зимового маскування в канадській армії цілком виправдана. Канадський камуфляж CADPAT WO створений для зимових та арктичних потреб, у ньому використана технологія, що зменшує можливість виявлення приладами нічного бачення.

Фінляндія

Фінська армія має серію сучасних камуфляжів M05, серед них є Lumikuvio, який має темно-зелені строкаті плями на білому тлі.

Німеччина

Ідея запровадити новий малюнок камуфляжу для арктичних/зимових умов з’явилась наприкінці 2015 року як заміна розробленому ще в середині 1960-х малюнку Schneetarn.

Початкові дослідження розпочались приблизно у 2012 році, під наглядом WehrwissenschaftlicheInstitutfür Werk-undBetriebsstoffederBundeswehr (WIWeB—Федеральний армійський інститут досліджень матеріалів та постачання). Був запропонований варіант Multitarndruck— майже білий дизайн камуфляжу, що базується на стандартному зразку BW flecktarn. Одним із суттєвих вдосконалень моделі Multitarn є те, що він забезпечує підвищену ефективність проти приладів нічного бачення.

Швеція та Норвегія

З 2004 року у шведській армії використовують камуфляжний патерн М90, а у норвезькій — камуфляж, під індексом М98, незмінний з 1998 року. Обидві армії добре навчені діям в арктичних умовах та для маскування використовують комплекти верхнього одягу виробництва шведської компанії TaigaSnow UV Print. Окрім маскувального забарвлення, комплект має заявлений виробником захист від приладів нічного бачення.

Китай

Частиною території Китаю є гори. Саме в гористій засніженій місцевості зазвичай можна побачити застосування армією Китаю білих маскувальних костюмів. За основним забарвленням вони білі, проте мають ледь помітні плямисті вставки, що підвищують маскувальні характеристики комплектів.

Чилі

Підрозділичилійської армії та морської піхоти, що діють в Андській зоні країни, з 1990-х років використовують спеціальний камуфляж із зимовим малюнком, який являє собою чорні плями на суцільному білому тлі. До цього підрозділи використовували суцільно білий колір для маскування.

Підготував Олександр Погребний

Стежте за нами в Instagram
Мітки:
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Армії світу