ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зброю – вручено, техніку – закріплено, завдання – визначені

11 Січня 2021, 19:13

Як минув перший день нового навчального року в підпорядкованих частинах Національної академії сухопутних військ

У Збройних Силах України офіційно стартував новий навчальний рік. Традиційно колись він розпочинався з шикувань усього особового складу, урочистостей, закріплення зброї та військової техніки. Що змінилось через загальнонаціональний карантин і запобіжні заходи щодо коронавірусної інфекції цього року, дізнавався наш кореспондент у 184-му навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Як розповів командир навчального артилерійського полку 184-го навчального центру полковник Олег Файдюк, зранку проведено короткий мітинг. У ньому взяли участь тільки заступники командира, начальники служб і командири дивізіонів. Загалом не більше 30 військових, які дотримувались усіх норм та рекомендацій протидії поширенню COVID-19.

– Після цього командири різних рівнів у підрозділах визначили завдання. До обіду молоді строковики й новоприбулі контрактники отримали закріплену зброю і військову техніку. А потім відбулось заняття з національно-патріотичної підготовки, – розповів командир полку.

Основними заходами до кінця тижня стануть практичні заняття з дотримання заходів безпеки, тактико-стройове заняття з боєготовності у складі відділень, екіпажів, взводів за темою «Дії при підйомі за тривогою». І лише після цього колектив вийде на виконання планових завдань за призначенням.

– Утім, уже сьогодні до нас прибуває близько 200 осіб для проходження фахової підготовки з різних військових частин ЗСУ, яких ми готуватимемо за всіма військово-обліковими спеціальностями нашого артилерійського напряму, – додав полковник Олег Файдюк. – Тобто часу на розкачку немає.

– Щодо колективу 184-го навчального центру, то серед наших головних завдань, передусім, упровадження у навчальний процес нової системи оцінки бойової підготовки і стандартів країн-членів НАТО для досягнення сумісності із ними. А також набуття особовим складом умінь і навичок ведення бойових дій у складі мобільних (маневрених) тактичних (вогневих) груп, антиснайперських дій; боротьби з диверсійними групами (диверсійними силами), ефективної протидії безпілотним літальним комплексам (апаратам) противника. Безперечно, це і якісна підготовка військових фахівців у навчальному центрі, – підкреслив начальник 184-го навчального центру полковник Григорій Дем’янчик.

На колектив Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії цього року покладено забезпечення проведення трьох міжнародних навчань: українсько-американського «Репід Трайдент», українсько-британського «Козак Мейс» та українсько-польського «Три мечі».

– А в межах «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна» маємо організувати і забезпечити централізований вишкіл артилерійських підрозділів, механізованих (танкових), мотопіхотних, десантно-штурмових бригад в обсязі до п’яти бригад і до п’яти БрАГ на цей рік, – розповів начальник МЦМБ полковник Ігор Слісарчук.

У Національній академії триватиме і вдосконалення навчальної матеріально-технічної бази та інфраструктури військового полігону й військових частин.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Новини, Репортаж