ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Яку зброю розробила Грузія за часів незалежності країни

25 Січня 2021, 11:28

У 2019 році  під час візиту до США тодішній міністр оборони Грузії Леван Ізорія наголосив: «Наша мета – повний перехід на озброєння, що сумісне з НАТО, ми бажаємо назавжди розпрощатися з радянським спадком».

Слід зазначити, що у 2018 році Грузія придбала в США 410 протитанкових ракетних комплексів Javelin. Протягом 2017−2018 років грузинська армія повністю відмовилась від автоматів та кулеметів Калашникова. На озброєння всіх підрозділів армії надійшли американські автоматичні гвинтівки М4 та кулемети М-240. Франція для ППО Грузії поставила зенітно-ракетні комплекси ближньої дії Mistral ATLAS.

Проте кавказька країна не обмежилась лише закупками зброї за кордоном, а розпочала конструкторські роботи та виробництво власних зразків військової техніки. Так, державний військово-науковий технічний центр (ВНТЦ) «Дельта», який об’єднує оборонні підприємства та науково-дослідні інститути Грузії, у 2016 році розробив120-мм самохідний міномет GMM-120. За основу самохідки взяли комерційний автомобіль MAN, на якій розмістили броньований корпус із поворотною платформою. На платформу встановили 120-мм міномет із відкотним пристроєм та електрогідравлічним приводом наведення. У похідному положенні міномет стає в горизонтальне положення та закривається зверху за допомогою електромеханічних приводів двобічними кришками. Машину оснастили сучасною системою навігації та керування  вогнем. Для захисту екіпажу на кабіні встановлено 12,7-мм кулемет. Скорострільність міномета становить 15 пострілів за хвилину, прицільна дальність на мінімальну відстань – 480 м, на максимальну – 7100 м. Бойова маса GMM – 15 тонн. Екіпаж машини − 6 осіб.

120-мм самохідний міномет на базі бронеавтомобіля Didgori

У 2019 році на міжнародній виставці озброєнь в Абу-Дабі грузинські зброярі продемонстрували 120-мм самохідний мінометний комплекс на базі вітчизняного бронеавтомобіля Didgori Meomari. Конструктивно комплекс дуже нагадує іспанський мінометний комплекс Alakran з однією відмінністю. У грузинської машини відсутні приводи наведення міномета. Візуально 120-мм міномет комплексу дуже схожий на радянський міномет 2Б11. Бойова маса самохідного міномета 8200 кг, розрахунок 5 осіб.Максимальна швидкість по шосе 120 км/год, запас ходу 500 км.

Бойова машина піхоти Lazika

Підприємства оборонки Грузії для потреб власної армії та з перспективою експорту розробили бойову машину піхоти Lazika. Грузинська БМП отримала дистанційно керований бойовий модуль з 23-мм автоматичною гарматою 2А14 та кулемет ПКТ 7,62 мм. На машину встановили вісім 81-мм димових гранатометів. Екіпаж із трьох осіб має можливість користуватися сучасною системою керування, оснащеною тепловізором. Десантне відділення розраховане на вісім екіпірованих бійців десанту, а 300-сильний двигун розганяє БМП до 70 км/год. БМП Lazika має комбіноване бронювання, здатне, за розрахунками конструкторів, захистити екіпаж від куль калібру 14,5 мм. Бойова маса машини −14 тонн.

Бронетранспортер Didgori-3

Didgori-3 грузинський бронетранспортер, розроблений у 2012 році Тбіліським авіаційним виробничим об’єднанням спільно з державним ВНТЦ «Дельта». Виготовляється на Тбіліському танкоремонтному заводі. Вперше продемонстрували новинку в Кутаїсі 27 травня 2012 року на день незалежності Грузії разом із модифікаціями БТРа. Бойова маса – 9,8 тонн, корпус броньований 2-го рівня STANAG. Екіпаж – 3 особи, десант – 9 осіб. Озброєння: великокаліберний кулемет 12,7 мм та 2 кулемета 7,62 мм. Потужність двигуна 160 к.с., максимальна швидкість по шосе 100 км/год. Запас ходу – 450 км.

12

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Армії світу, Публікації