ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як на Полтавщині учасникам АТО/ООС допомагають здолати синдром війни

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Січня 2021, 15:18

Полтавщина за результатами минулого року визнана однією з найкращих із проведення заходів психосоціальної реабілітації учасників бойових дій на сході України.

Сьогодні на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 14 848 учасників бойових дій з числа учасників АТО/ООС, – розповів заступник військового комісара Полтавського обласного ТЦК і СП з морально-психологічного забезпечення підполковник Едуард Бородай. – І питання психосоціальної реабілітації ветеранів є одним із пріоритетних у загальній системі забезпечення їхніх соціальних пільг та гарантій.

Відповідно до цього у межах українсько-литовського проєкту на базі обласних госпіталів для ветеранів війни в Полтаві, Кременчуці й Лубнах створено Центри соціально-психологічної реабілітації учасників АТО/ООС. До послуг ветеранів виділено 30 стаціонарних ліжок, розроблено алгоритм відбору і направлення пацієнтів до центрів, відпрацьовано механізм їхньої взаємодії з медичними установами міст та районів області.

– На додачу до створеної дорожньої карти, де визначені лікувально-профілактичні заклади, що працюють за розробленою програмою медично-психологічної реабілітації, активно діє і єдина гаряча лінія, де можна отримати усю необхідну інформацію, – продовжив офіцер. – Крім того, сформовані оперативно-психологічні бригади, які надають відповідну допомогу на всій території регіону.

До складу бригад входять психотерапевти, психологи, медичні сестри, соціальні працівники, ерготерапевти й інші працівники. Лікувальні процедури активно доповнені консультаціями фахівців із юридичних, соціальних питань, психологічними тренінгами, фізичними вправами.

– Затребуваність серед учасників бойових дій послуг психосоціальної реабілітації виявилась достатньо високою, – зазначив підполковник Едуард Бородай. – Тому, окрім визначених центрів реабілітації, мультидисциплінарні бригади додатково створені ще в трьох лікувальних закладах Полтави.

Загалом на виконання цієї програми торік виділено 2068,5 тис. грн, завдяки чому послуги з психологічної реабілітації отримали 189 ветеранів. На додачу до цього 341 учасник бойових дій оздоровився у санаторно-лікувальних закладах у межах наданого бюджету в майже 4,8 млн гривень.

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook