ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як без п’яти хвилин лейтенанти-зв’язківці святкують «на казармі» народження Ісуса Христа

Прочитаєте за: 3 хв. 6 Січня 2021, 20:46

Сьогодні практично у кожній українській родині панує святкова атмосфера, адже у православних християн — Святий вечір, а завтра вже святкуватимемо Різдво Христове. Попіклувалися про своїх вихованців і у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. Керівництво військового вишу зробило все необхідне, аби курсанти, що залишилися на свята, як кажуть армійським сленгом, «на казармі», мали можливість скуштувати смачної, може і не такої, як вдома, але різдвяної куті.

Начальник їдальні закладу освіти старший сержант Наталя Строкіна розповіла, що сьогодні вечеря у курсантів складається з 12 традиційних пісних страв. Обов’язково святкова кутя, багато овочів, чимало фруктів, вареники, риба, узвар тощо. Всі страви традиційні — українські.

Курсант п’ятого курсу Володимир Ільницький поділився своїми враженнями. Він розповів, що святкує Різдво в інституті вперше. До цього всі чотири роки навчання на свята був удома з родиною. Як з’ясувалося, у ВІТІ вже така традиція, що на Новий рік і Різдво в навчальному закладі для несення служби в нарядах та іншого залишаються лише п’ятикурсники. Юнак родом з Полтавщини. Різдво там святкують завжди по-особливому, а головне — в кожній хаті повинен бути стіл з 12 стравами, все відповідно до церковних обрядів. Так само цього року й в інституті. За словами самого курсанта, дуже приємно, що є змога відчути атмосферу домашнього затишку, радості й тепла.

Курсант Антон Піторан родом з Буковини. Він розповів, що в його родині головною різдвяною традицією є зібратися разом. Він з родини військовослужбовців і сьогодні його батько захищає Україну на Донбасі. Антон уперше так зустрічає Різдво, але радий, що поруч його товариші, які за п’ять років стали йому рідними.

А курсант Олексій Корольов розповів, що після Святвечора їх чекає відпочинок, звичайно, крім тих, хто буде в Різдвяну ніч у наряді, і тут немає нічого дивного, це ж військовий інститут. Але час відпочити на свята буде в усіх. Попереду ще кілька вихідних, а потім знову навчання, складання заліків, випуск і довгоочікувані лейтенантські погони.

— Може й добре, що ми тепер проводимо свята разом з товаришами, бо вже скоро роз’їдемося по гарнізонах і будемо не часто бачитися. А за п’ять років ми так гарно здружилися, — каже Олексій.

— Ми завжди намагаємося зробити так, аби наші курсанти почувалися в колективі, мов одна єдина родина, адже це сильно впливає на їхнє хороше навчання, що головне. Нехай сьогодні наші п’ятикурсники не вдома, але керівництво навчального закладу й офіцерський склад зробили все задля того, щоб подарувати їм домашній затишок, — зазначив заступник начальника інституту з морально-психологічного забезпечення полковник Олег Петровський.

 

20

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook