ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уперше в Україні розроблено бронежилет за стандартами НАТО

Прочитаєте за: 5 хв. 16 Січня 2021, 17:55

Про це кореспондентам АрміяInform повідомив начальник управління розробки речового майна ГУ РСМЗ ЗС України підполковник Віталій Рябов.

Аби пересвідчитись у цьому, наші журналісти навідались до управління й на власні очі побачили перший український бронежилет, що відповідає стандартам країн-членів Альянсу.

− Перші випробування відбулись у 2019 році. Торік випробування завершилися. У вимогах до бронежилета було визначено, щоб він відповідав 4-му та 6-му класам захисту. Модель, що розроблена, це передбачає за рахунок заміни жорстких бронежилетів. Відповідно до потреб ми вставляємо ту плиту, яка нам потрібна, − розповів підполковник Віталій Рябов.

За його словами, розробка нових бронежилетів і шоломів затяглася в часі через впровадження трьох національних стандартів України, які набрали чинності з 1 січня 2019 року: «Бронежилети. Класифікація. Загальні технічні вимоги», «Бронежилети. Методи контролювання захисних властивостей», «Шоломи кулезахисні. Класифікація. Загальні технічні вимоги».

– Уже маючи ці три національні стандарти, ми проводили роботу з впровадження стандартів НАТО. Так, упродовж двох років ми впровадили ще й три натовські стандарти. Перший – впроваджений у 2020 році й стосується дизайну та вимог до матеріалів. Другий стосується вимог до протикульного й протиосколкового захисту. Третій – небалістичні випробування шоломів, чого в Україні раніше взагалі не було. Також вивчали практику застосування аналогічних предметів у арміях держав- членів НАТО, − зазначив офіцер.

Він додав, що ця модель бронежилета є новим рівнем для всіх військових формувань.

У технічній специфікації застосовані вимоги державних та військових стандартів. Крім цього, тут використовують для перевірки оцінки відповідності якості бронежилета стандарт армії США (NIJ Standard-0101.06. – Ред.). У своїй технічній специфікації передбачено всі можливі випробування і жорсткі умови для постачальників.

− За цією документацією вже у 2021 році будуть проведені закупівлі бронежилетів для потреб ЗС України. Це − загальновійськовий бронежилет, призначений для виконання повсякденних бойових завдань. Його основний споживач − Сухопутні війська. Для виконання завдань спецпризначенцями або десантниками у 2021 році ми розробимо полегшену модель, − прокоментував новину Міністр оборони України Андрій Таран.

Військові (дослідні) випробування бронежилетів проведено в Центрі спеціального призначення Військової служби правопорядку в ЗСУ. Після випробувань дослідні предмети передані до Науково-випробувального відділу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, який перевірив їх балістичну стійкість. За результатами випробувань дослідних предметів та вимог державних і військових стандартів, а також стандартів держав-членів НАТО, у Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України розроблено технічну специфікацію Міністерства оборони України «Бронежилет модульний» ТС А01XJ.29423-287:2020 (01). За цією документацією у 2021 році будуть проведені закупівлі бронежилетів для потреб ЗС України. Раніше Збройні Сили та військові формування закупівлю бронежилетів здійснювали за комерційними технічними умовами – нині ж вимоги встановило Міноборони.

Як зняти бронежилет за 1 секунду?

− Так, цей бронежилет громіздкий, − говорить Віталій Рябов. – Проте зауважте, що його американський аналог, наприклад, важить 17 кг у повній комплектації, з керамічними плитами до 15 кг. Наша модель важить стільки ж. Дослідний зразок базової моделі – без додаткових захисних елементів – вийшов у нас 13,3 кг, із керамічними плитами до 11 кг, − заявив начальник управління розробки речового майна ГУ РСМЗ ЗС України.

Окремо він відзначив, що новим елементом у бронежилеті є система швидкого скидання:

– Це зроблено для зручності – наприклад, нам потрібно швидко дістатись до пораненого, або щоб самому швидко скинути бронежилет. Також у бронежилеті є система зменшення навантаження на спину, коли вага розподіляється не лише на плечі військового, а й на пояс − усе побудовано за принципом наплічника, − зауважив підполковник Віталій Рябов.

Розроблений бронежилет має модульну структуру та складається з базової конструкції, яка може мати додаткову комплектацію захисними елементами. Базова конструкція бронежилета складається з п’яти окремих елементів захисту грудей, спини, бокових частин, паху та шиї. Додатковими захисними елементами є: поясна частина (розвантажувальний пояс), захист плечей і стегон. Розвантажувальний пояс може комплектуватись елементом системи зменшення навантаження на спину.

Чохли в бронежилеті виготовляються з вогнетривких матеріалів.

− Бронежилет зберігає балістичні властивості після замочування – як на 1 годину за ДСТУ, так і відповідно до STANAG 2920 – на 24 години в морській воді. Вимога про 24 години замочування важлива для Військово-Морських Сил. Жорсткі вимоги є до пакування цих м`яких елементів, які «тримають» осколок: вони мають бути вкладені в захисні пакети, що забезпечують вогне- і водотривкість. Раніше такого в наших бронежилетах не було, − підсумував начальник управління розробки речового майна ГУ РСМЗ ЗС України підполковник Віталій Рябов.

Довідково.

Новий бронежилет можна закуповувати як з металевими, так і керамічними жорсткими бронеелементами. Загальна вага базової комплектації бронежилета з металевими жорсткими бронеелементами типорозміру M (50–54) становитиме 13,5 кг, повна комплектація – 17,5 кг. Бронежилет модульний виготовляють двох рівнів протикульної стійкості в місці розташування жорстких бронеелементів, у комплекті з базовим чохлом БМ із м’якими балістичними пакетами (диференційний рівень захисту):

– базовий рівень захисту − відповідає 4-му класу захисту за ДСТУ 8782;

– посилений рівень захисту − відповідає 6-му класу захисту за ДСТУ 8782.

М’які балістичні пакети грудей, спини, бокових частин та паху відповідають 1-му класу захисту за ДСТУ 8782. Також м’які балістичні пакети усіх захисних елементів забезпечують протиосколкову стійкість за показником V50 згідно з ВСТ 01.301.003 (STANAG 2920) зі швидкістю не менше 600 м/с. Новий бронежилет забезпечуватиме збереження балістичної стійкості після впливу таких зовнішніх чинників:

– за нормальних кліматичних умов;

– високої температури 70 °С;

– низької температури мінус 40 °С;

– після занурення у воду.

Фото – Дмитро Юрченко

23
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook