ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Унікальні буржуйки американського зразка, маскувальні сітки та смаколики доставили волонтери на передову

13 Січня 2021, 20:09
Унікальні буржуйки американського зразка, маскувальні сітки та смаколики доставили волонтери на передову

— Наразі ми відправили маскувальні сітки, які мають попит цілий рік, буржуйки, виготовлені на нашому черкаському заводі, пусті мішки з-під цукру для укріплення позицій і блокпостів. Водночас діточки передали воїнам обереги й солодощі, небайдужі містяни — консервоване м’ясо й сало, 20-літрове відро меду з імбиром і лимоном для профілактики застуд, теплі речі тощо. Спонсори допомогли зробити дорогий ремонт генератора, який разом зі всіма мастилами теж запакували для відправлення, — розповів черкаський волонтер Олексій Святенко.

З 2015 року він, крім іншої допомоги, відправляє вищезгадані буржуйки на Схід України. Близько 400 таких пічок уже зігрівають воїнів у холодну пору року. З керівником підприємства у волонтера існує певна домовленість. Олексій збирає та купує у місцевих мешканців пусті газові балони, а на заводі їх безоплатно переробляють у буржуйки.

Головна перевага таких пічок — менше диму й більше тепла за малої кількості дров, адже невеликий їх оберемок горітиме понад годину. Значною її перевагою є три камери горіння, а сама конструкція запобігає лущенню цинку труби від температури, оберігаючи таким чином легені армійців від вдихання шкідливих частинок.

— Такі буржуйки є універсальними. Їх можна використовувати для сушіння одягу, готування їжі одночасно у двох каструлях та обігрівання приміщення на високому рівні. Їх мобільно можна зібрати й розібрати та зручно переносити. Також майстри на заводі лазером випалюють клеймо на буржуйці «Слава Україні» з українським гербом, що є дійсним патріотизмом, і я на власні очі бачив, коли буржуйка нагрівається, цей надпис світиться вогняно-червоним кольором. Якщо її розумно обслуговувати — вистачить на великий термін, — зазначив Олексій Святенко.

Як розповідають волонтери, переважна більшість гуманітарки потрапить на «нуль», адже там військові її потребують найбільше.

Довідково. Сучасні економні дров’яні буржуйки виготовляють за ескізами черкащанина Андрія Рубана й випробовують на підприємстві «Темп» у Черкасах на основі конструкції, розробленої винахідником Бенджаміном Франкліном із США в 1742 році.

Фото: Олексія Святенка

 

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Армія і суспільство, Новини