ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна й Хорватія продовжать тісну співпрацю у сфері реабілітації ветеранів АТО

Прочитаєте за: 3 хв. 11 Січня 2021, 15:43

2021-й стане плідним у сфері тісної співпраці України й Хорватії щодо лікування, реабілітації й соціалізації військовослужбовців — ветеранів АТО/ОСС. Про це повідомив почесний консул України в Хорватії Івіца Пирич.

— Нині Україна перебуває в тій ситуації, в якій Хорватія була в 1990-ті роки. Війна — це найжахливіше, що може статися. Особливо страшні її наслідки для тих, хто брав і бере в ній участь, а також для мирного населення, змушеного залишати рідні місця.

В Україні вже десятки тисяч ветеранів АТО/ОСС потребують реабілітації, а кількість біженців обчислюють мільйонами. Хорватія має великий досвід у цій царині й готова допомогти українським військовим, які мають проблеми зі здоров’ям.

Також потрібна особлива допомога й увага дітям, батьки яких віддали свої життя за Україну.

Майже 2000 ветеранів АТО та постраждалих з Донецької й Луганської областей побували в Хорватії, де пройшли оздоровлення

В останні роки завдяки зусиллям та ініціативам почесного консула України Івіци Пирича майже 2000 ветеранів АТО та постраждалих з Донецької й Луганської областей побували в Хорватії, де пройшли оздоровлення.

У планах на цей рік — відновлення практики відпочинку в Хорватії дітей загиблих військовослужбовців і вихід на новий рівень реабілітації ветеранів Антитерористичної операції. Важливо зазначити, що допомога, яку надають хорватські партнери, є цільовою та практичною. Наприклад, як в історії з багатодітною родиною Андрія Онанка.

Він був тричі контужений, а за свої ратні подвиги у 2015-му нагороджений медаллю «Князя Бориса». Нею удостоюють щороку до Дня Незалежності України. 2016-го Андрій отримав нагрудний знак за безпосередню участь в обороні Донецького аеропорту в період з 26 травня 2014-го по 21 січня 2015 року.

На Різдво десять його дітей отримали від офісу почесного консула України в Хорватії Івіци Пирича партію продуктів харчування й одяг, але найціннішим для сім’ї, безсумнівно, стали увага й турбота.

— Ми приємно здивувалися, коли нас відвідали представники почесного консула. Дуже вдячні за таке ставлення до нас у такий непростий час, — висловив слова подяки Андрій Онанко. 

Як поінформував пан Пирич, допомогу сім’ям українських військовослужбовців і їхнім дітям, а також вимушеним переселенцям з південного сходу України планують додатково розширити у 2021 році в межах розробленої програми соціально-психологічної реабілітації.

Олег Міро для АрміяInform

Читайте нас у Facebook