ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У районі проведення ООС працює мобільний центр психологічної підтримки

24 Січня 2021, 13:00
У районі проведення ООС працює мобільний центр психологічної підтримки

У районі проведення операції Об’єднаних сил працює мобільна група психологічної підтримки, яка у разі потреби може прибути до бійців на будь-яку позицію поза межами пункту постійної дислокації. Про це розповідає пресслужба ООС.

Численні взводні опорні пункти та блокпости, кількасот кілометрів доріг Донеччини й Луганщини довелось проїхати мобільному центру психологічної підготовки, щоб дістатися до кожного бійця угруповання Нацгвардії в ОТУ «Північ», який цілодобово несе службу в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Основним призначенням такого мобільного центру є забезпечення комфортабельних умов проведення психологічної роботи з гвардійцями на місцях несення служби поза пунктами постійної дислокації. Салон центру обладнаний таким чином, щоб створити умови для фізичного та психологічного відновлення й забезпечити затишну безпечну атмосферу під час заходів психологічної роботи. До складу центру входять військовий психолог і капелан.

— Дуже важливою є спільна та злагоджена робота капелана та психолога, адже ми є тими, до кого в будь-який час звертаються військовослужбовці з питаннями особистого характеру. Вони повинні бути впевненими, що отримають допомогу й підтримку, а це є запорукою того, що кожен з них зможе віднайти й активізувати власні ресурси для подолання всіх викликів, які ставить щодня військова служба з її навантаженнями — як фізичними, так і психологічними, — розповіла психолог групи морально-психологічного забезпечення угруповання НГУ в ОТУ «Північ» майор Оксана Овсієнко.

На зустрічі з хлопцями пані Оксана провела психологічну діагностику бійців щодо психологічного травматизму під час виконання службово-бойових завдань і надала допомогу тим гвардійцям, які її потребували.

Бійці щоденно несуть службу на об’єктах у бронежилетах, що призводить до неприємних наслідків: болі в шиї, плечах і спині, тобто відчувається дискомфорт, тому хлопці випробували на собі прийоми для зняття фізичного та психологічного напруження через відпрацювання дихальних вправ, психогімнастики, медитації тощо. Крім того, бійці попрактикувались надавати подібну допомогу своїм побратимам.

— Ці навички допоможуть завжди бути в тонусі, а головне, що ці вправи можна виконувати самостійно, допомагаючи одне одному, — розповіла психологиня.

Як зазначила пані Оксана, не кожна людина може словами висловити свою турботу, але ж вона може про це написати або намалювати. Тому бійцям було запропоновано зобразити перше, що їм спаде на думку, а вже після діагностувати те, з чим можна працювати, про що військовослужбовець не хоче або не може сказати.

Паралельно з психологом для задоволення духовних потреб гвардійців з ними працює капелан.

— Загалом майже у кожному місці, де несуть службу гвардійці, є невеличкий молитовний куточок. Туди може прийти й помолитися кожен військовослужбовець, — пояснив капелан угруповання НГУ в ОТУ «Північ» отець Діонісій. — Проте бійці потребують і більш кваліфікованої духовної підтримки. Слід зазначити про ефективність спільних молитов, після яких бійці стають більш спокійними й зосередженими.

— В умовах безперервного несення служби іноді буває дуже складно зберігати теплі стосунки серед бійців. Тож отакі психологічні тренінги й бесіди допомагають розвантажитись і забути про те, що мене турбує, — поділився гвардієць Сергій.

Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини