ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У НАТО пояснили мету операції з участю есмінців і літаків США у Чорному морі

29 Січня 2021, 18:24

Кораблі ВМС США «Портер» і «Дональд Кук» разом з авіацією НАТО та літаками ВМС США провели багатогалузеву морську операцію у Чорному морі. Речниця НАТО та 6-й флот США​ пояснили мету цієї операції.

28 січня ракетний есмінець США «Портер» зайшов до Чорного моря. Повідомляє Радіо Свобода.

Корабель взяв участь в операції із відпрацювання взаємодії із союзниками НАТО, а також із американським есмінцем класу Арлей Берк «Дональд Кук» та кораблем-дозаправником Кайзер-класу «Ларамі», які перебувають у Чорному морі.

У НАТО привітали операції за участю кораблів США у Чорному морі.

«Чорне море є стратегічно важливим для НАТО, йдеться у повідомленні речниці НАТО Оани Лунгеску. – Три союзники: Болгарія, Румунія та Туреччина – прибережні країни, а Грузія та Україна є близькими партнерами. У відповідь на неправову та незаконну анексію Криму Росією від України, а також продовження мілітаризації Чорного моря, Альянс збільшив оборонну присутність у регіоні і продовжує рішуче підтримувати безпеку в Чорному морі».

Лунгеску відзначила, що флоти країн НАТО регулярно діють у Чорному морі і патрулюють води впродовж приблизно двох третин року.

Також іспанські ВПС розмістили шість винищувачів в Румунії на два місяці для патрулювання повітря.

«НАТО також зміцнює підтримку Грузії та України, включаючи шляхом навчання сил прибережної охорони та через обмін інформацією», – додала речниця.

«Наші кораблі, чи літаки, ми тут, у Чорному морі, задля підтримки Болгарії, Грузії, Туреччини, України та Румунії», – йдеться у повідомленні 6-го флоту США, розміщеному у Twitter.

Читайте нас в Telegram