ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Суд у Гаазі взяв до уваги доповідь щодо воєнних злочинів РФ в Україні

13 Січня 2021, 9:10
Суд у Гаазі взяв до уваги доповідь щодо воєнних злочинів РФ в Україні

Доповідь «Російські воєнні злочини в Україні у 2014 році», яку віцемаршалок Сейму Польщі Малгожата Госєвська передала до МКС у Гаазі, взято до уваги цією установою.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на допис Госєвської у Facebook, питання початку слідства в справі злочинів РФ в Україні, імовірно, незабаром вирішуватиме наступник чинного прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС). 

«Цю доповідь подано до МКС в Гаазі у 2016 році. Хочу поінформувати, що наприкінці 2020 року попереднє вивчення цієї справи завершено прокурором МКС Фату Бенсудою. Прокурор визнала, що існує обґрунтована імовірність, що у визначений період на території України скоювалися воєнні злочини й злочини проти людяності», – написала Госєвська.

Вона нагадала, що ці злочини було поділено на три категорії: скоєні під час збройних дій, під час затримань та арештів, а також у Криму.

Віцемаршалок Сейму зазначила: МКС у Гаазі прийняв таке рішення враховуючи, що відповідні слідства вже ведуться в Україні та Росії.

Як зауважила Малгожата Госєвська, прокурор МКС Фату Бенсуда, оголошуючи в грудні минулого року свої аргументи на користь початку розгляду судової справи щодо злочинів РФ в Україні, усе ж не оголосила остаточного рішення. На думку польського політика, імовірно, це пов’язано із завершенням каденції Бенсуди на посаді прокурора суду в червні 2021 року. Тож вона, найпевніше, вирішила залишити прийняття цього рішення своєму наступнику.

«Я і надалі слідкуватиму за перебігом розгляду цієї справи й інформуватиму про це», – підсумувала віцемаршалок Сейму Польщі.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України