ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Рейтинг найбезглуздіших провалів кремлівської пропаганди – 2020

5 Січня 2021, 8:53
Рейтинг найбезглуздіших провалів кремлівської пропаганди – 2020

Сайт EUvsDisinfo, створений Євросоюзом для боротьби з російською пропагандою, опублікував рейтинг найбільш безглуздих провалів прокремлівських джерел інформації у 2020 році.

Ввічливий отруйник

Справа Навального – це, звичайно, головний «конфуз» для російської держави. Йдеться, зокрема, про дзвінок опозиціонера одному з його передбачуваних отруйників. Творці рейтингу відзначають, що офіцер ФСБ проігнорував усі можливі заходи безпеки й «ввічливо намагався догодити несправжньому босові», зізнавшись у злочині.

Підла вакцина

Проєкт EUvsDisinfo з січня 2020 року відшукав понад 700 випадків дезінформації про коронавіруси. Там кажуть, що прокремлівські ЗМІ підігравали «антивакцинаторам» і конспірологам, критикуючи західні вакцини, щоб у подальшому провести маркетингову компанію в підтримку російської вакцини Sputnik V.

Режисер, який підробляє фейки

Російський лауреат Оскару Микита Міхалков хотів продемонструвати, що зображення масових демонстрацій проти Олександра Лукашенка в Білорусі підробка. Як доказ, він показав у своєму телешоу фейкові фото.

Дивна «прослушка»

Олександр Лукашенко поширив сфальсифікований запис перехоплення розмови нібито між представниками німецької та польської спецслужб, які, за його словами, планували зміну режиму в Білорусі й скаржилися на те, що Лукашенко «міцний горішок».

Уявні образи

Володимир Соловйов – один із провідних російських фахівців із розповсюдження дезінформації. У телешоу він продемонстрував кадри нібито бойових дій в Нагірному Карабаху, а насправді – з відеоігри Arma3. Гра, випущена сім років тому, очевидно, дуже популярна в Кремлі, адже її вже використовувало у 2018 році Міноборони РФ, щоб показати кадри з Сирії, зазначає видання EUvsDisinfo.

Сенсаційна семіотика

Вірменське прокремлівське ЗМІ знайшло «докази» причетності «ілюмінатів» до війни в Нагірному Карабасі у відео Леді Гага. Цей підхід використовує також російська газета «Комсомольская правда», яка щорічно вишукує «свідоцтва» змови на обкладинці журналу The Economist.

Думський смітник

Кілька депутатів нелегітимного російського парламенту «добросовісно дійшли до парадигми нісенітниці». Вони заявляли про «датські борделі для зоофілів» і «атаках США проти Росії за допомогою кліматичної зброї».

Закрити Zoom

У листопаді 2020 року петербурзька поліція провела обшук і закрила кафе за порушення санітарних норм. Власник закладу Café Zoom, переконаний, що влада насправді хотіла припинити ЛГБТ-фестиваль, що проводився онлайн на платформі Zoom.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Публікації