ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Під час в’їзду з окупованих територій тепер можна проводити експрес-тести на антиген

8 Січня 2021, 9:21
Під час в’їзду з окупованих територій тепер можна проводити експрес-тести на антиген

Кабмін дозволив під час в’їзду з анексованого Криму та окупованих територій Донбасу для перевірки на коронавірус проводити експрес-тестування на антиген. Раніше дозволений був лише ПЛР-тест.

Відповідні зміни внесли до постанови від 9 грудня та опублікували 7 січня. Вона передбачає, що на контрольних пунктах в’їзду-в’їзду мають організувати відповідні пункти експрес-тестування.

Їх облаштуванням доручили зайнятися Донецькій, Луганській та Херсонській обласним державним адміністраціям разом з держпідприємством «Реінтеграція і відновлення».

На Херсонщині місцевій владі допоможе також «Укрзалізниця».

Зазначимо, що якщо на КПВВ тест на коронавірус показав позитивний результат, людину відправляють на самоізоляцію.

Для перетину державного кордону необхідно буде і надалі робити ПЛР-тест.

Що таке тести на антиген

Такі тести визначають наявність у пробі частинки вірусу, а не РНК чи антитіл, як ПЛР, експрес-тести чи імуноферментний аналіз. Вони дають результат протягом 15 хвилин і не поступаються за точністю іншим.

Тести на визначення антигену призначають людям із підозрою на COVID-19, тим, хто повертається з регіонів зі значним поширенням COVID-19, і тим, хто підлягає плановій госпіталізації. Здебільшого позитивний результат тесту на антиген потрібно підтвердити ПЛР-тестом.

КПВВ працюватимуть

Раніше в уряді наголошували, що усі контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду на Донбасі будуть працювати у штатному режимі під час посилень карантинних обмежень із 8 до 24 січня. Водночас бойовики продовжують блокувати їхню роботу.

Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини, ООС