ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Про російське «авось», гвалт за водовозками та кримську зиму

5 Січня 2021, 12:03
Про російське «авось», гвалт за водовозками та кримську зиму

Майже всю осінь «чиновники» окупованого Криму «боролися» за те, щоб місцеві мешканці таки отримали необхідну кількість прісної води. Звучали десятки заяв про нові свердловини, опріснювачі, доставку життєдайної з материка. Але окупанти так нічого не вдіяли, окрім розпилу виділених сотень мільйонів рублів, які, до речі, витягли з кишень російських платників податків. Схоже, вони сподівалися на зиму, яка принесе багато опадів і поповнить хоча б на перший час водойми, щоб можна було й далі відбріхуватися. Втім, вчергове російське «авось» не пройшло.

Жаданого дощу зі снігом не насипало. Ба більше, синоптики запевняють: принаймні в січні, кримчанам не слід очікувати багато опадів. При тому, що в першу ж добу 2021-го зафіксовано температурний рекорд і взагалі зима очікується аномально теплою. У матінки-природи власні плани на півострів. 

Українські синоптики прогнозують щонайменше пів року доволі сухої погоди. Так, завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди метеорологічного Науково-дослідного інституту Національної академії наук України Вазіра Мартазінова сказала в ефірі Радіо «Крим.Реалії»: не варто сподіватися, що в найближчі пів року опади зможуть наповнити кримські водосховища.

Втім, виконувач обов’язків заступника директора Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайло Яцюк вважає, що навіть якщо зима і весна 2021 року будуть багатими на опади, наповнити водосховища це не дозволить. За його словами, опади більше зволожують поверхню, поповнюючи запас вологи грунту, а не формують підземний стік.

Водночас так зване Міністерство житлово-комунального господарства Криму в грудні опублікувало статдані про наповнення водосховищ півострова, згідно з якими щонайменше п’ять з них близькі до позначки «мертвий обсяг». Варто додати, що всього в Криму трохи більше двох десятків водосховищ, і всі вони пересихають скаженими темпами.

Нагадаю, більшість кримчан нині живуть за обмеженим графіком подачі води. А псевдокерівництво окупованого півострова вже заявило, що люди в таких умовах пробудуть ще рік. Зрештою, щось не віриться, що масоване окозамилювання й обіцянки росіян якось сприятимуть забезпеченню кримчан водою і через рік, або навіть більше.

Тож, доки «місцеві князьки», і не тільки, набивають кишені, щоб рано чи пізно втекти, «аборигени» вранці й увечері поспішають скористатися благом водопроводу, інші менш удачливі – чатують на водовозки…

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Blogger pool