ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Найкращі курсанти-авіатори прийняли Кодекс сержанта ЗСУ

21 Січня 2021, 17:46

У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулися урочистості з нагоди присвоєння сержантських звань молодшим командирам перших курсів і прийняття ними Кодексу сержанта ЗС України.

Загалом сержантський колектив вишу поповнився майже на 60 молодших командирів з-поміж першокурсників. Є серед них і дівчата.

— Бути сержантом у нашому навчальному закладі — це почесне й відповідальне завдання, яке спроможний виконати лише добре підготовлений, вмотивований, досвідчений військовослужбовець. Сержанти відіграють провідну роль у повсякденній діяльності підлеглих, саме на них покладено завдання з виховання й навчання курсантського складу вишу. Передусім сержант — це лідер, а стати лідером — завдання з непростих. Тому відібрали з-поміж першокурсників найкращих юнаків і дівчат, яким довірять роль наших помічників, — наголосив головний старшина ХНУПСу старший прапорщик Олександр Лебедєв.

Зокрема на факультеті радіотехнічних військ протиповітряної оборони ХНУПСу сержантські звання отримали 9 першокурсників. За традицією після вручення погонів вони перед строєм прийняли Кодекс сержанта ЗС України.

— Я вже маю досвід військової служби. Майже 5 років служив у військах за контрактом на посаді кулеметника. Тривалий час перебував у районі проведення операції Об’єднаних сил, маю бойові нагороди, — розповів молодший сержант Дмитро Коваленко. — Дуже приємно, що командування вишу довірило підлеглих. Нині я командир навчальної групи, виконую обов’язки й головного сержанта курсу, а це понад 60 осіб. Докладу максимум зусиль, аби виправдати довіру старших командирів.

Також на факультеті Кодекс сержанта прийняли дві дівчини, на яких поклали роль молодших командирів. Відтепер їм доведеться вести за собою підлеглий склад упродовж усього навчання у стінах вишу.

— До вступу я чотири роки проходила військову службу за контрактом в одній з військових частин Харкова. З часом зрозуміла, що на досягнутому зупинятися не хочу. Вдало склала вступні іспити у ХНУПС. Уже за пів року навчання мені довірили стати молодшим командиром. Відтоді, крім успішності в особистому навчанні й дисципліні, маю допомагати в усіх питаннях ввіреному особовому складу. Вважаю, що це лише збільшить мою мотивацію, адже я маю бути прикладом для підлеглих, — зазначила молодший сержант Римма Балюк.

За словами командування навчального закладу, відбір молодших командирів проводився не лише за критеріями попереднього досвіду служби у військах. До уваги брали успішність у навчанні, дисциплінованість, лідерські якості в колективі й багато інших показників, які проявили першокурсники за перші пів року навчання.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook