ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Моє завдання – зробити з вчорашніх юнаків еліту українського війська»

11 Січня 2021, 9:27
«Моє завдання – зробити з вчорашніх юнаків еліту українського війська»

Серед особистих досягнень слухачів та педагогічного складу Військової академії (м. Одеса) вражає колекція спортивних нагород, які завоював викладач кафедри «Управління діями десантно-штурмових військ та морської піхоти» майор Микита Вітек. 

Виступаючи на чемпіонаті України та міжнародних турнірах під егідою UFBJJ ‒ Української федерації бразильського джиу-джитсу, він протягом 2019-2020 років поспіль займав перше, друге та третє місце у ваговій категорії до 75 кілограмів.

Крім досягнень у спорті, Микита Вітек користується серед викладацького складу і курсантів академії авторитетом справжнього знавця тактики бойового застосування підрозділів морської піхоти. За плечима офіцера участь у бойових діях на тимчасово окупованій частині Донбасу. Майор Вітек, який вільно володіє англійською мовою, постійно залучається до міжнародних навчань «Сі Бриз»  як інструктор та спостерігач. Більшість спортивних змагань і організація заходів із вшанування традицій ДШВ та морської піхоти також проходять за активною участю цього офіцера. 

– Микито, розкажіть, будь ласка, з чого почалася ваша кар’єра військового. Як ви стали викладачем вишу і чому саме обрали такий екзотичний від спорту – джиу-джитсу?

– Родом я з Криму. Після закінчення військового ліцею у місті Алушта у 2005 році вступив до Сумського інституту ракетних військ та артилерії. Перша офіцерська посада – командир мінометного взводу в гірсько-піхотному батальйоні бригади берегової оборони, що дислокувалася у Перевальному. Коли підрозділи регулярної російської армії у березні 2014 року під виглядом «зелених чоловічків» почали захоплювати військові та цивільні об’єкти, ми знаходилися в очікуванні відповідної команди. На жаль, через певні обставини довелося залишити Крим і виходити на материкову Україну. Продовжив службу в Миколаєві командиром роти вогневої підтримки десантно-штурмового батальйону 36-ї бригади морської піхоти.

Про бої на приазовському напрямку

 У складі ротної тактичної групи в лютому 2015 року брав участь у проведенні Широкинської операції під Маріуполем. Наш підрозділ діяв як мобільний резерв командувача сектора «М» і був введений в бій для нарощування зусиль рейдового загону полку спеціального призначення національної гвардії «Азов». У ті дні на цьому напрямку було дуже гаряче. В один із моментів  ключові позиції «азовців» накрив шквал вогню з артилерії та мінометів, які окупанти підтягнули, щоб зупинити наступ. Ми своєчасно провели розвідку і вдарили по виявлених цілях засобами старшого начальника. Нам вдалося повернути всі залишені позиції і взяти під контроль ключові висоти поблизу Широкиного. Протягом всього 2015 року українські підрозділи міцно тримали тут оборону, не залишаючи ворогу жодного шансу, доки у лютому 2016 року вже остаточно не взяли під контроль цей населений пункт.

Звичайний збіг обставин при виконанні завдань на приазовському напрямку познайомив мене з засновниками проєкту UA NAVY SPORT, які активно займаються розвитком спорту у ВМС України. Якраз вони і «привели» мене в цей спорт до тренера Олексія Громадського, який вже тренував на той час курсантів та військовослужбовців ВМС на волонтерських засадах.

Українська молодь мотивована та захоплюється військовою справою

Після виконання завдань в Широкиному запропонували посаду викладача у Військової академії (м. Одеса). Мені дуже подобається робота з молоддю. Нині вона дуже мотивована і захоплюється військовою справою. Хлопці мріють про марунові берети та берети кольору морської хвилі, намагаються опанувати весь арсенал знань та практичних навичок. Моє головне завдання – допомогти їм в цьому. Зробити з вчорашніх юнаків еліту українського війська.

 Крім профільної теоретичної та практичної підготовки, вважаю за потрібне прищеплювати курсантам дотримання військових традицій Десантно-штурмових військ та морської піхоти. Щорічно організуємо для курсантів факультету різні заходи. Наприклад, проведення заходів на «здачу берета» з подолання психологічної смуги морпіха та складання, власне, клятви морського піхотинця. 

«Меч Святослава» символізує міцність тіла і духу

Кожної весни курсанти 4 курсу під час воєнізованої естафети на честь вшанування пам’яті загиблого на тимчасово окупованій частині Донбасу випускника Військової академії Федора Караконстантина передають курсантам 1 курсу символічний «Меч  Святослава», який символізує міцність тіла і духу. 

Під час естафети курсанти долають декілька кілометрів у повному спорядженні й виконують різноманітні вправи з кросфіту, а також силові вправи. Регулярно проводимо марш-кидки, змагання з веслування, з різних видів боротьби: джиу-джитсу, греплінга, бойового самбо. 

Курсанти мають можливість безкоштовно відвідувати в Одесі спеціалізований зал і тренуватися під керівництвом професійного тренера з джиу-джитсу. В дитинстві я захопився боротьбою. Займався дзюдо і греко-римською боротьбою. Не припиняю заняття спортом і тепер. Мої успіхи мотивують курсантів. Вони також намагаються  опановувати різні види спорту, бути фізично і психологічно розвинутими, тоді вони більше відчувають свою приналежність до елітного роду військ.     

 

 Фото з особистого архіву Микити Вітека

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Life story