ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майже 2 млн кв. м незадіяних площ підприємств «Укроборонпрому» передаватимуть у прозору оренду

11 Січня 2021, 16:45
Майже 2 млн кв. м незадіяних площ підприємств «Укроборонпрому» передаватимуть у прозору оренду

«Укроборонпром» і «Prozorro.Продажі» підписали меморандум про прозору оренду майна державних оборонних підприємств, що входять до складу держконцерну.

Про це сьогодні, 11 січня, під час пресконференції в інформагентстві «Інтерфакс-Україна» повідомив гендиректор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв.

За його словами, на сьогодні на підприємствах Концерну виявлено близько 2 млн кв. м надлишкових площ, незадіяних у виробничих процесах. Їх можуть передати в оренду у прозорий та відкритий спосіб. З цього року всі ці площі передаватимуть в оренду виключно на електронних торгах через акредитований майданчик «Prozorro.Продажі».

Він також додав, що це сприятиме формуванню справедливої ціни за оренду. І навів приклад. Так, у вересні 2020 року неурядова громадська організація StateWatch проаналізувала договори на оренду майна трьох столичних підприємств Концерну: ДАХК «Артем» та заводів «Маяк» і «Радар». У підсумку з’ясувалося, що понад 80% їхніх об’єктів здають в оренду за цінами, нижчими ринкових. Це є абсолютно неприпустимим, бо, наприклад, найнижча ціна за оренду 1 кв. м нерухомості, за даними згаданої організації, становить 7,5 гривень. Водночас контракти на оренду приміщень «Укроборонпрому», як правило, є довготривалими – 5-10 років, укладеними ще на початку 2000-х років, а деякі навіть у 1990-х. У подальшому такі контракти пролонговують роками з фіксованою мінімальною ціною за квадратний метр. За підрахунками фахівців «Укроборонпрому», збитки від неефективного розпорядження майном на трьох згаданих підприємствах щомісяця становлять 3,7 млн гривень.

Довідково. Нині до складу ДК «Укроборонпром» входить 137 підприємств вітчизняної «оборонки», 21 з яких розташоване на тимчасово окупованій території Криму і на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

Підготував Сергій Воронков

Читайте нас в Telegram
Новини, Озброєння та техніка