ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Людмила Денісова обговорила з послом Швеції звільнення українських військовополонених

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Січня 2021, 13:20

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова  обговорила з послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом звільнення українських військовополонених і цивільних громадян, які перебувають у незаконному ув’язненні на території РФ і тимчасово окупованого Криму.

Про це омбудсман написала на своїй сторінці в Facebook.

«Провела зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом щодо активізації співробітництва зі Швецією у сфері захисту прав людини, враховуючи їхнє головування в ОБСЄ у 2021 році… Поінформувала пана Тобіаса що в рамках моїх повноважень продовжується системна робота з так званими «уповноваженими з прав людини» ОРДЛО у двох напрямах – переведення осіб, які були засуджені до початку військової агресії на Донбасі та передачі кримінальних справ із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей», – написала Людмила Денісова.

За її словами, протягом 2018–2019 років було переведено 386 засуджених із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей для подальшого відбування покарання на контрольованій Україною території. 60% осіб уже звільнено з місць позбавлення волі. «Наразі в нашому реєстрі є 450 засуджених осіб, які бажають бути переведеними на контрольовану Урядом Україною територію, а також налічується 220 кримінальних справ, які залишились в судах на тимчасово окупованих територіях Донбасу», – зазначила Людмила Денісова.

Вона повідомила пана посла про те, що під час зустрічі 3 грудня 2020 року з так званим «уповноваженим з прав людини в ДНР» Морозовою було обговорено питання про передачу 300 засуджених осіб та 125 кримінальних справ і проваджень щодо 133 осіб.

«Однак поки що так звані «уповноважені з прав людини» ОРДЛО стверджують, що все, про що зазначалося, може бути реалізовано після певного прогресу в Мінському форматі. Але раніше це були не взаємопов’язані процеси, і тепер для розв’язання поставлених задач я намагаюся розділити їх», – написала омбудсмен.

Окремо сторони обговорили питання звільнення цивільних заручників та військовополонених. Людмила Денісова зазначила, що наразі через відсутність нових треків звільнень кількість незаконно утримуваних громадян на тимчасово окупованих територіях Донбасу збільшується. «Порівняно з серпнем 2020 року їх кількість збільшилась на 19 осіб – з 235 до 254. Ще 258 осіб вважаються зниклими безвісти», – додала омбудсмен.

Окремо розглянули питання щодо звільнення 109 громадян України, які перебувають у незаконному ув’язнення на території РФ та тимчасово окупованого Криму, а також дотримання прав громадян, зокрема кримських татар, які після тимчасової окупації залишилися проживати на півострові та зазнають утисків окупаційної влади.

За словами Людмили Денісової, досягнуто домовленості, що за можливості пан Тобіас посприяє в організації зустрічі з Діючим Головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде під час її перебування в Україні 18–19 січня 2021 року.

Читайте нас у Facebook