ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Єнс Столтенберг: «Росія не має права вирішувати, чи приєднається та або інша країна до НАТО»

18 Січня 2021, 19:34
Єнс Столтенберг: «Росія не має права вирішувати, чи приєднається та або інша країна до НАТО»

Про це заявив Генеральний секретар організації Єнс Столтенберг, виступаючи за допомогою відеозв’язку перед учасниками конференції Паризької наукової школи з міжнародних відносин. За його словами, суверенні країни повинні мати суверенне право на вибір шляху. Про це повідомляє Deutsche Welle.

— У Росії немає права навіть намагатися втрутитися або заблокувати, зупинити вступ суверенної держави в НАТО, — зазначив Столтенберг. За його словами, ухвалювати такі рішення має сама держава й союзники по НАТО. Генсек НАТО також додав: — Грузія хоче стати членом НАТО. І не Росії зупиняти (цей процес. — Ред.). Чи хоче Грузія стати членом НАТО — це вирішувати Грузії й союзникам по НАТО, тільки їм.

Будь-яке стороннє втручання в цей процес, за його словами, є посяганням на суверенітет незалежної країни.

— Те, що вони (РФ. — Ред.) зробили, порушуючи територіальну цілісність і незалежність Грузії, — неприйнятно. Те ж саме стосується, звісно, і України: незаконна анексія Криму, дестабілізація Донбасу на Сході України порушує фундаментальні принципи, завдяки яким ми створюємо мирний і стабільний світ, — зауважив Генсек НАТО.

Наразі членами НАТО є 30 країн. Ще шість країн, серед яких Швеція, Фінляндія, Грузія, Австралія, Йорданія та Україна, є партнерами НАТО у Програмі розширених можливостей. Запущена у 2014 році програма покликана допомогти учасникам збільшити оперативну сумісність своїх військ із силами НАТО.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини світу та України