ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Британія не знімала санкції з Росії: Лондон пояснив ситуацію з Кримом

8 Січня 2021, 14:27
Британія не знімала санкції з Росії: Лондон пояснив ситуацію з Кримом

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що Лондон не знімав санкцій з Російської Федерації. У такий спосіб вона прокоментувала повідомлення у ЗМІ про послаблення санкційного режиму щодо Криму.

«Велика Британія підтримує територіальну цілісність України та дотримується санкцій проти Росії за незаконну анексію Криму. Повідомлення про те, що ці санкції було послаблено, є неправдивими. Загальна ліцензія, видана британським Міністерством фінансів для морських портів Криму, відтворює цілі та зміст ліцензійного відступу, передбаченого статтею 6а рішення Ради ЄС №269/2014, а, отже, зберігає дію аналогічної політики», – повідомила Сіммонс, передає пресслужба Посольства Великої Британії в Україні на сторінці у Facebook.

Зокрема повідомлялося, що Британія дозволила своїм судам заходити в Керченський, Ялтинський і Євпаторійський порти окупованого півострова. Судам дозволяється оплачувати лоцманські послуги за прохід через Керченську протоку і за користування кримськими портами.

У Посольстві зазначили, що у кораблів і раніше була можливість здійснення розрахунків за основоположні потреби у кримських портах – придбання продуктів харчування, ліків, оплату лікування.

Євросоюз 10 вересня офіційно подовжив на шість місяців санкції проти 175 осіб і 44 організацій, причетних до підриву територіальної цілісності України.

Санкції ЄС передбачали, зокрема, заборону інвестицій у російські проєкти, заборону на продаж у Росію військових товарів і товарів подвійного призначення.

Також проти Росії діють такі санкції:

  • обмеження доступу до первинногота вторинного ринків капіталу ЄС для п’яти основних державних фінансових інститутів і їхніх контрольних дочірніх компаній, створених за межами ЄС, а також для трьох найбільших російських енергетичних і трьох оборонних компаній;
  • заборона на експорт та імпортзброї;
  • заборона на експорт товарів подвійного призначеннядля військових цілей або кінцевих споживачів у Росії;
  • обмеження доступу Росії до деяких чутливих технологійі послуг, які можуть бути використані для видобутку й розвідки нафти.
Читайте нас в Telegram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини світу та України