ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Бої під Іловайськом, у Донецькому аеропорту та Дебальцевому в мініатюрі

18 Січня 2021, 9:31
Бої під Іловайськом, у Донецькому аеропорту та Дебальцевому в мініатюрі

Старший науковий співробітник Меморіалу героїчної оборони Одеси Василь Прокоф’єв уже більше ніж 15 років захоплюється виготовленням мініатюрних моделей військової техніки. Почавши з теми Першої і Другої світових воєн  моделіст поступово перейшов до сучасних сюжетів. Зокрема він відтворив операцію українського війська за визволення Слов’янська, бої під Іловайськом, в Донецькому аеропорту та Дебальцевому.

– Раніше я не займався моделюванням сучасної військової техніки. Але ті події, які стали розвиватися на Сході України, підвели мене до того, що в кінці липня – початку серпня 2014 року я почав створювати композиції, присвячені українській армії, – розповідає Василь. – Остаточно на цей крок мене підштовхнула зустріч з моїм сусідом по під’їзду Сергієм, який пішов на фронт добровольцем і повернувся з Донбасу без ноги.

Натуралістичні композиції з українськими військовослужбовцями і технікою вражають своєю схожістю. А для Прокоф’єва це насамперед яскраві епізоди військової історії, які можна показати наочно.

Композиції майстер створює поєднуючи готові моделі бойової техніки і виготовлені самостійно. Спочатку він робить з пластиліну форму, яку згодом заливає пластмасою. Потім готові фігурки автор розписує акриловими фарбами. Особливо важлива робота з деталями, адже саме завдяки їм композиція по-справжньому оживає, тому Василь створює не лише моделі техніки, а й робить й розфарбовує маскувальні сітки з марлі, стіни з картону, землю з дрібної тирси і шпаклівки, траву – з хутра. Все це склеює звичайним суперклеєм. На все про все зазвичай йде близько трьох днів. Також варто зазначити, що у пригоді майстру стала його освіта – в університеті Василь вивчав графічний дизайн і скульптуру.

– Першим артоб’єктом, що зображав події сучасної війни, стала композиція звільнення Слов’янська – це знакова операція української армії, – розповідає майстер. – Як я їх відтворюю? Дивлюся багато відео, фотографій, сюжетів і таке інше. Лише потім все це перетворюється в закінчену композицію. Саме так народився сюжет боїв за Донецький аеропорт.

За цей час експозиції військової мініатюри  вже стали доброю традицією не лише Одеського історико-краєзнавчого музею, де працює Василь, а й інших історичних музеїв Одещини, які залюбки проводили виставки майстра військової мініатюри.

За словами чоловіка, він не збирається продавати свої творіння.

– Мої мініатюри мають вплив на молоде покоління, допомагають їм більш свідомо осмислити те, за що борються українські воїни на Донбасі, а також розширюють кругозір знань у військово-технічному аспекті. Все це сприяє  глибшому вивченню сучасної історії нашої країни. А ще у такий спосіб я віддаю належну шану тим, хто захищає територіальну цілісність держави на Сході країни, – говорить Василь Прокоф’єв.

Фото з мережі інтернет

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій MilitaryArt