ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

350 тисяч гривень отримають ветерани Сум на придбання житла

15 Січня 2021, 16:32
350 тисяч гривень отримають ветерани Сум на придбання житла

З початком 2021 року в Сумах розпочато прийом заяв і документів на отримання одноразової цільової допомоги на придбання житла. Таку допомогу, відповідно до рішення Сумської міськради, надають третій рік поспіль воїнам-сумчанам з-поміж учасників АТО/ООС. Вона становить 350 тисяч гривень, незалежно від кількості членів сім’ї.

– Ми вже виплатили кошти 120 родинам українських захисників і цьогоріч її отримають ще 59 ветеранів. Гроші перераховують на спеціальний рахунок, а надалі – після перевірки документів – на рахунок продавця. Тобто, заявник цими коштами не скористається. На придбання житла надається певний час – 1 рік з моменту надходження грошей. Потім армійці самі шукають житло, яке відповідає їхнім потребам в межах цієї суми, і в будь-якому куточку України. Це може бути як квартира, так і будинок. Якщо вартість житла перевищує визначену суму, воїн може доплатити, використовуючи заощадження, – розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення Сумської міськради Алла Котляр.

Програма розрахована на забезпечення армійців, що проживають у Сумській міській об’єднаній територіальній громаді й на час участі у бойових діях на Сході України були там зареєстровані й не мають у власності земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку. Водночас наявність ділянки не стосується сімей загиблих ветеранів війни, що теж мають право на отримання такої допомоги як і інваліди війни.

Місцеві обранці передбачили і певні обмеження в отриманні цієї допомоги. Це відсутність у воїнів власного житла або частки у житловому приміщенні, площа якого становить 13,65 кв.м. і більше. А також, якщо вони не здійснювали, починаючи з 1 січня 2017-го, добровільного відчуження належного житла або вищезазначеної частки.

Водночас визначили і певний перелік документів для отримання компенсації. Це, зокрема, заява, копії паспорта і коду воїна та його дружини, пільгового посвідчення, довідки про безпосередню участь в АТО/ООС, свідоцтва про шлюб, народження дітей. Ще надається нотаріально посвідчений договір на придбання житла. Також обов’язковою умовою є перебування на квартобліку у міськраді.

– Черговість отримання допомоги розподіляється за датою звернення та відповідним бальним рейтингом. Тут враховують наявність неповнолітніх дітей, термін перебування в АТО/ООС та на квартирній черзі у міськраді, інвалідність воїна або членів родини, державні нагороди й почесні звання, – повідомила Алла Котляр.

Як зазначають у Сумській міській раді, така програма діє до кінця цього року, проте планується її продовжити або ухвалити іншу, щоб і далі забезпечувати ветеранів довгоочікуваним житлом.

15

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Армія і суспільство, Новини, Соціальний захист