ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як команда курсанта Віталія Кірова стала найкращим екіпажем ЗРК «Стріла-10»

17 Грудня 2020, 17:31

Командир навчальної групи 4-го курсу факультету Протиповітряної оборони Сухопутних військ Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба сержант військової служби за контрактом Віталій Кіров є одним із найкращих фахівців у своєму колективі.

З перших років навчання Віталій швидко оволодів усіма нюансами своєї спеціальності. З легкістю складав іспити та постійно був серед найкращих під час практичного виконання стрільб зі штатного озброєння, яке опановують майбутні офіцери протиповітряної оборони.

Розпочав військову службу юнак у 2013 році, коли був призваний на строкову до Внутрішніх військ. Після демобілізації пішов працювати цивільним охоронцем до одного із супермаркетів Харкова. Та вже за пів року підписав контракт з однією з бригад, що на Харківщині. Пройшов навчання на курсах підготовки водіїв БТР-4Е, прийняв у частині бойову машину, а за кілька місяців був відряджений на Схід України.

– На своєму БТР-4Е переважно ніс службу на блокпостах та КСП бригади у Станиці Луганській та Очеретиному. У цілому на Донбасі провів близько року. Тоді знайомий офіцер з нашої частини порадив вступити до харківського вишу, аби здобути офіцерські погони. На той час я вже точно знав, що майбутнє пов’яжу лише з військовою службою, тому вирішив послухати старшого товариша та спробувати свої сили в навчанні, – зазначає Віталій Кіров.

У 2017 році юнак успішно склав вступні іспити та був зарахований на факультет Протиповітряної оборони Сухопутних військ ХНУПС. Вже з першого курсу контрактнику довірили командувати навчальною групою. Віталія неодноразово заохочувало командування навчального закладу за успішність та наполегливість у навчанні. А дисципліна у ввіреному йому курсантському підрозділі є чи не найкращою у виші.

Нещодавно університет брав участь у змаганнях на найкращий взвод протиповітряної оборони ближньої дії ЗС України. Для участі від навчального закладу була сформована команда з найпідготовленіших курсантів. Разом із кількома офіцерами-викладачами готувати та вести координацію дій екіпажу ЗРК «Стріла-10» під час змагань було довірено сержанту Віталію Кірову.

– Готуватися ми розпочали заздалегідь. З понад 30 курсантів мали відібрати трьох найпідготовленіших для формування екіпажу: командира бойової машини, оператора та механіка-водія, – розповідає Віталій. – Спочатку всіх було проекзаменовано з теорії та на спеціалізованому тренажері «Стріла-10». Після цього відібрали найкращих та вибули з ними до полігону поблизу Харкова, де вже тренувалися безпосередньо на бойовій машині.

Під керівництвом сержанта Віталія Кірова курсанти на час відпрацьовували посадку-висадку екіпажу, заряджання-розряджання машини тощо. Окрім цього, на тренажері здійснювали пуск ракети по повітряній цілі.

– У підсумку був сформований екіпаж з найпідготовленіших військовослужбовців. Усі вони є моїми підлеглими, і я знаю їх не один рік, а тому був стовідсотково впевнений в перемозі нашого екіпажу, – розповідає Віталій. – Ми змагалися з найкращими воїнами-зенітниками морської піхоти та Десантно-штурмових військ у трьох номінаціях: «військово-професійна», «зенітна естафета» та «відбиття нападу противника». У підсумку посіли два перші і одне друге місце, що вивело нас у переможці.

Слід відзначити, що курсанти виконали бойовий пуск ракети, влучивши точно в повітряну ціль. Також продемонстрували найкращі результати під час заряджання-розряджання машини, виконавши норматив за 1,12 хвилини у заряджанні та за 1,03 здійснили розряджання, тоді як на «відмінно» передбачено до 2 хвилин та 1,50 відповідно.

Наразі Віталій навчається на 4-му курсі. Постійно вдосконалюється та покращує професійні навички, готуючи себе до випускних іспитів. У вільний час поліпшує фізичну форму на спортивному майданчику. Після випуску планує повернутися до своєї бригади та продовжити службу на офіцерській посаді.

19

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram