ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові майже 20 мільйонів з міської скарбниці отримають учасники АТО/ООС

1 Грудня 2020, 19:25
У Львові майже 20 мільйонів з міської скарбниці отримають учасники АТО/ООС

Рішення про це ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради. У  Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій  підтвердили, що вже затверджено список учасників АТО для отримання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 100 тисяч гривень. У переліку 191 ветеран.

– Це один з двадцяти видів допомог і послуг, який передбачає чинна у Львові з серпня 2014 року комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей, – розповіла працівник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій  Марія Прихід.

З її слів, зібрати документи для отримання такої одноразової фінансової допомоги, загалом, не важко. Окрім паспортних даних та копії посвідчення УБД, обов’язково потрібно надати довідку про безпосередню участь в АТО, адже основною умовою отримання фінансової допомоги з міського бюджету є перебування на передовій не менш ніж 45 календарних діб. Усі ці документи в Центрі перевіряють і ставлять у чергу. Єдина умова – потрібно бути резидентом Львова, тобто офіційно мешкати в місті з 2014 року.

Так, по 100 тисяч гривень вже отримали ветерани АТО/ООС, які воювали з агресором на Сході держави в 2014–2015 роках. Наразі отримуватимуть допомогу ті, хто виконував завдання в другій половині 2016 року.

Загалом, за час дії програми «Про захист інтересів учасників антитерористичної операції», допомогу в розмірі 100 тисяч  гривень вже отримав 3781 учасник АТО/ООС. На ці виплати з міського бюджету скерували 378,1 млн гривень. Програма діятиме до 2022 року включно, і загалом на її фінансування передбачено 600 мільйонів з міського бюджету.

Додамо, що у Львові, крім одноразової матеріальної допомоги ветеранам – мешканцям міста в розмірі 100 тисяч, також є одноразова грошова виплата в розмірі 25 тисяч гривень. Вона передбачена для тих, хто перебуває на військовому обліку на території міста та підписав контракт на термін не менш ніж 3 роки для проходження військової служби у Збройних Силах України. Також діє програма надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій та членам їхніх сімей, батькам загиблих учасників бойових дій, які потребують дороговартісного (від 10 тисяч гривень) лікування. Документи на допомогу також приймає Центр надання послуг учасникам бойових дій.

Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей — мешканців міста Львова, яка діє в місті вже впродовж шести років, передбачає 20 видів допомог і послуг. Окрім надання одноразової матеріальної допомоги захисникам, які потребують вартісного лікування, і одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення дітей учасників АТО, є виплати батькам загиблих учасників російсько-української війни.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Армія і суспільство, Новини, Соціальний захист