ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Києві 245 офіцерів успішно завершили Курси лідерства

23 Грудня 2020, 16:08
У Києві 245 офіцерів успішно завершили Курси лідерства

У Національному університеті оборони імені Івана Черняховського відбувся черговий випуск слухачів Курсів лідерства стратегічного (L4), оперативного (L3) і тактичного (L2) рівнів за участю військового керівництва держави.

Упродовж шістьох місяців проведено підвищення кваліфікації 245 військовослужбовців – представників структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, видів Збройних Сил України, вищих військових навчальних закладів та наукових установ.

Так, 57 офіцерів здобули професійну кваліфікацію – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління тактичного рівня (вперше для ПС та ВМС ЗСУ), 149 офіцерів – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління оперативно-тактичного рівня, зокрема, 19 офіцерів вперше за програмою навчання англійською мовою, та 39 офіцерів – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління оперативно-стратегічного рівня.

Привітали випускників з отриманням дипломів Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак, перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Радіон Тимошенко і керівництво вишу.

Генерал-полковник Руслан Хомчак висловив упевненість, що знання, які здобули випускники в короткий проміжок часу, є доволі серйозними. Також він закликав не зупинятися на досягнутому, продовжувати здобувати знання, нарощувати й удосконалювати вміння, адже Збройні Сили потребують багатьох змін.

– Хочу подякувати, передусім, керівному складу Національного університету, науково-педагогічним працівникам за те, що вони передали вам усе, що знали, а може, й більше, – наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України.

Зі свого боку Іван Руснак привітав випускників від імені керівництва Міністерства оборони України. 

– Впевнений, що ті викладачі й команда, які з вами працювали, змогли надати всю інформацію, щоб ви вільно почувалися на посадах, оперативно приймали рішення, – зазначив перший заступник Міністра оборони. 

Він подякував викладацькому складу і висловив найкращі побажання рідним випускників.

Варто додати, що на рівні L-2 слухачі вивчали бригадну тематику, а на L-3 ‒ виключно оперативну: навчання відбувалося в об’єднаних, змішаних групах без урахування спеціалізації, оскільки за стандартами НАТО оперативний рівень передбачає ведення об’єднаних, міжвидових операцій і, відповідно, пов’язану з цим специфіку організації освітнього процесу. Відповідно, L-4 ‒ це стратегічний рівень, базований на основах оборонного менеджменту, оборонного планування та ухваленні стратегічних рішень у безпековому секторі. Програма курсів за структурою та змістом ‒ це рівень сучасних бізнес-шкіл стратегічного менеджменту.

Під час навчання слухачі опанували навчальні програми, розроблені на основі відповідних програм стратегічного, оперативного та тактичного рівнів Балтійського оборонного коледжу з новою модульною структурою, з певними відмінностями запозиченою у партнерів, а також нове наповнення змістових модулів, розроблене на основі вивчення потреб реалізації оборонної реформи в Україні й вимог до підготовки військових фахівців тактичної, оперативної та стратегічної ланок управління в сучасних умовах.

Нагадаємо, що ідея запровадження курсів професійної військової освіти обумовлена змінами в системі військової освіти, розпочатими ще у 2018 році. Зокрема, нова система військової освіти передбачає широке використання досвіду підготовки офіцерських кадрів у системах військової освіти країн-членів НАТО. У подальшому університет планує повністю перейти на перспективну систему військової освіти, яка передбачає серйозну кореляцією з кар’єрою офіцера, коли кожному наступному призначенню на вищу посаду передує обов’язкове підвищення рівня військової освіти.

Фото автора

15
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій rss.feed, Актуально, Вишкіл, Новини, Події