ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росії вказали на чергову спробу обману щодо конфлікту на Донбасі

3 Грудня 2020, 10:09

Позиція Росії, яка намагалася провести на рівні ООН обговорення з імплементації Мінських угод, є оманливою, а сама Російська Федерація не може бути посередником, оскільки вона ініціювала й підтримує конфлікт на сході України.

Як повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, про це йдеться в спільній заяві Великої Британії, США й Естонії.

«Ми рішуче відкидаємо твердження Росії, що вона начебто виступає посередником у внутрішньому конфлікті. РФ є активним учасником підготовки, оснащення й керування збройними формуваннями в районах, що не перебувають під контролем уряду України, поповнюючи ці проксі-сили військовим персоналом і технікою», – наголошується в оприлюдненій позиції трьох держав.

Заява Британії, США й Естонії з’явилася у відповідь на спроби Москви провести 2 грудня інтерактивне засідання РБ ООН за формулою Арріа, куди були запрошені, зокрема, представники окупаційної влади невизнаних ЛДНР, контрольованих Москвою. Натомість ця спроба використання майданчика ООН була зірвана – західні країни відмовились від участі в російській ініціативі, а ООН навіть не транслювала подію на офіційних ресурсах.

Як підкреслюється в заяві Британії, США й Естонії, «ця зустріч була відкритою спробою подати неправдивий та оманливий наратив щодо конфлікту на сході України».

У цьому зв’язку західні країни нагадали, що РФ «ініціювала та продовжує розпалювати» конфлікт, що призвів до понад 13 тис. смертей, жахливих порушень прав людини та погіршення гуманітарної ситуації для цивільного населення.

«Ми повторюємо свою підтримку Мінських домовленостей, а також тверду відданість забезпеченню мирного розв’язання конфлікту з повною повагою до суверенітету й територіальної цілісності України. Ми вітаємо кроки, зроблені українським урядом для прогресу у врегулюванні конфлікту, і закликаємо Росію діяти аналогічним чином», – наголошується в документі.

Читайте нас у Facebook