ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росіянам стане комфортніше ностальгувати за «совком». Відтепер у витверезниках

30 Грудня 2020, 13:40
ТАС06. Россия. Москва. 2 февраля. (3 сн). Ежедневно в московские вытрезвители попадают 2-3 тысячи подвыпивших граждан. И это при том, что во всех 27 вытрезвителях насчитывается около 450 койко-мест. Больше всего работы у сотрудников в конце рабочей недели и в дни выплаты зарплаты. По праздникам клиентуры, как ни странно, меньше. На сегодняшний день медицина установила три степени опьянения: легкую, если содержание алкоголя в крови от 0,5 до 1 промилле (примерно 100-150 г водки); среднюю - от 1 до 3 промилле (около 250 г); тяжелую - от 3 до 5 промилле (больше пол-литра водки). Причем 5 промилле считается смертельной дозой для человека. Однако законом эти три степени опьянения не закреплены. На снимке: в Ленинградском медвытрезвителе столицы. Фото Владимира Веленгурина (ИТАР-ТАСС). 11.22

Давно відомо, що новорічні свята для пересічних росіян – це не тільки привід зайвий раз «хильнути» під телевізійне звернення господаря Кремля, а ще й чудова нагода ностальгувати за «совком». Нарізаючи у тазик новорічне «олів’є» під невмирущу «іронію долі», мешканці «великой і могучей» неодноразово змахнуть сльози, наспівуючи про «вагончик», який кудись там «тронеться», а перон – залишиться. Це просто таки зірковий час адептів секти «ковбаси за 2.20». І понесуться нескінченні тости «за той час, коли трава була зеленішою, дівчата красивішими, а весь світ нас боявся». 

Проте, як відомо, свята рано чи пізно закінчуються і приходить важке похмілля. Тому, щоб пересічному росіянину було легше долати післясвятковий стан, який ще називають алкогольною інтоксикацією, а ще простіше «бодуном», російські депутати вирішили повернути витверезники. Законопроєкт, що дає регіонам право з 1 січня наступного року створювати платні медичні витверезники, ухвалено напередодні Держдумою РФ.   

Документ передбачає створення витверезників на базі державно-приватного партнерства, що дає регіонам можливість стягувати плату за послуги з людей, які потрапили в ці установи. Правом визначати загальні правила організації їхньої діяльності наділено уряд РФ.

– Нині склалася ненормальна ситуація, коли після скасування системи медвитверезників, що входили в систему органів внутрішніх справ, нічого іншого натомість не створено. І запевнення, що такі установи з’являться на базі системи охорони здоров’я, на жаль, так і залишилися тільки на словах, – зазначив один з авторів ініціативи, депутат Олександр Хінштейн.

За його словами, щорічно від обмороження, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, гинуть 10-12 тисяч росіян, а зростання «п’яної злочинності» становить понад одну третину від загалу.

Слід зазначити, що в першому читанні цей законопроєкт ухвалений торік у листопаді. Як бачимо, росіяни готувались «ударно» зустріти ще 2020-й. Тоді у пояснювальній записці до законопроєкту зазначалось, що «скасування медичних витверезників вкрай негативно позначилося на загальній криміногенній ситуації. За даними МВС Росії, кількість злочинів, скоєних особами у стані алкогольного сп’яніння з 2011 по 2018 рік зросла на 34,9% (у 2018 році – 326 269, що становить 35% від загального числа осіб, які вчинили злочини). Водночас зросла кількість злочинів, скоєних щодо осіб, які опинилися в безпорадному стані через алкогольне сп’яніння».

Цю «важливу ініціативу» російських депутатів затвердив президент РФ, який підписав закон. Ще б пак! Однім пострілом вбили не двох, а навіть трьох зайців: подарунок під ялинку поклали, про «ободунівший» народ подбали і, головне, ще на крок повернулися до такого любого й невмирущого «совка». Відтепер росіянам ностальгувати за радянським минулим можна не тільки за новорічним столом, а ще й у витверезниках!

Фото з сайту gazeta.ru

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: