ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія ставить на охорону Керченського мосту вкрадені в України катери «Сарган»

12 Грудня 2020, 12:17
Росія ставить на охорону Керченського мосту вкрадені в України катери «Сарган»

У 2014 році разом із захопленням Криму Росія отримала і суднобудівне підприємство в Феодосії «Море». На ньому розпочинали будівництво нового проєкту, розробленого українськими корабелами, багатоцільового катера «Сарган».

Звичайно, що окупанти залюбки привласнили цей доволі перспективний проєкт.

«Сарган» був розроблений для українських силовиків, зокрема, перше замовлення було для охорони президента України. Катер має високі швидкісні й маневрені якості, його мали оснастити найсучаснішим навігаційним обладнанням. Катер призначений для спецпідрозділів, проведення спеціальних операцій, а також перехоплення і затримання правопорушників у морських, річкових і озерних акваторіях.

Водотоннажність катера − 11,9 т. Довжина − 13 м, ширина − 3,5 м, висота борту − 1,7 м. Швидкість досягає 44 вузлів. Дальність ходу − 413 миль на швидкості 35 вузлів. Автономність − 2 доби. Здатний працювати при температурі повітря від – 5 до + 40 градусів. Екіпаж − 3 особи. Може брати на борт до 6 десантників або бойових плавців. Доволі вдалий проєкт, як зазначають фахівці, адже він оснащений двома дизельними двигунами потужністю 390 кВт, кожен іноземного виробництва − японської компанії Yanmar.

«Сарган» є продовженням і новою розробкою серії українських катерів берегової охорони «Калкан». Швидкісні якості в них навіть дещо вищі, ніж у попередників, але габарити й водотоннажність відсотків на 10 менше. Відповідно менше автономність і дальність ходу. Озброєння − 2 кулемети калібру 7,62 мм і 12,7 мм. На «Сарганах» воно таке ж, хоча можуть бути й інші варіанти.

Перший з цієї серії катерів був збудований на початку 2017 року, і його взяла на озброєння Росгвардія. Кілька днів тому 6 катерів класу «Сарган», побудованих у Феодосії на суднобудівному заводі «Море», надійшли на озброєння окремої бригади особливого призначення Південного округу Росвардіі в Керчі. Катери пройшли випробування, які підтвердили їх високі бойові якості.

Незабаром бригада отримає ще два таких катери. Їх основним завданням буде підтримання безпеки в Керченській протоці і, зокрема, охорона Керченського мосту. Вартість контракту становить 480 млн. рублів. Тобто кожен «Сарган» обійшовся Росгвардіі в 60 млн. рублів.

Досить хороші катери, які б дуже непогано послужили Україні, проте…

Радує лиш те, що Росія в Феодосії зможе побудувати лише вісім таких катерів, адже японці двигунів їм більше не продають і взагалі відмовились продовжувати співпрацю з підсанкційними підприємствами.

17
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Blogger pool, Публікації