ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Поранення волонтера. Які виплати передбачені?

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Грудня 2020, 10:39

Під час надання волонтерської допомоги нашим воїнам у районі проведення ООС на території Луганської та Донецької областей трапляються випадки, коли самі волонтери потрапляють під обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації та її найманців. Унаслідок бойових дій вони можуть дістати поранення, контузії, травми або каліцтва.

Волонтеру варто знати, що держава гарантує і забезпечує їм захист прав, свобод і законних інтересів. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про волонтерську діяльність» передбачено соціальний захист громадян, які добровільно здійснюють соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги нашим військовослужбовцям.

У випадку поранення (контузії, травми або каліцтва), зазнаних під час надання волонтерської допомоги в районі проведення АТО, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, волонтеру виплачується одноразова допомога у такому розмірі:

– 250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, особам з інвалідністю І групи (547 250 гривень).

– 200 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, особам з інвалідністю ІІ групи (437 800 гривень).

– 150 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, особам з інвалідністю ІІІ групи (328 350 гривень).

Розмір одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) визначається виходячи з прожиткового мінімуму, чинного на дату встановлення інвалідності.

Фото з мережі Інтернет.

30

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram