ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Носите маску і запотівають скельця окулярів. Що робити?

16 Грудня 2020, 11:42

У період пандемії коронавірусу всі люди, і військові також, змушені задля додаткового захисту носити захисні маски на обличчі. Напевно ті, хто додатково користуються окулярами, неважливо якого призначення, для корекцї чи сонцезахисними, вже відчули певний дискомфорт. Адже пов‘язаний він із запотіванням лінз, коли одночасно носити маску і окуляри. Коли маска на обличчі, скельця окулярів запотівають буквально за хвилини. Їх доводиться постійно протирати та поправляти, що збільшує ризик зараження.

Загальновідомий факт, що за найменшого видиху крізь захисний аксесуар тепле вологе повітря піднімається, через що скло окулярів пітніє. Людині доводиться робити зайві рухи, знімаючи окуляри, протирати скельця, або жертвувати своє безпекою, носячи маску нижче носа. Тож, пропонуємо декілька лайфхаків, як запобігти таким незручностям.

1.Правильний вибір захисної маски для обличчя.

Переконайтесь, що захисна маска для обличчя щільно облягає ваш ніс. Адже більшість масок випускаються в єдиному розмірі – через це на різних типах обличчя вона може по-різному прилягати до щік і перенісся. А деякі маски можуть залишати занадто великий проміжок навколо носа. Спробуйте виготовити чи дістати маску, яка має металеву смужку або дріт, з якої можна зробити місток над носом. Це не дозволить подиху проникнути через прогалини навколо носа і затуманити окуляри.

Якщо ви носите окуляри постійно (і маску теж), є сенс пошукати відповідний варіант: наприклад, більш щільно прилягає до обличчя маска з віскози або бавовни. Хороший варіант – маска з щільною окантовкою, яка фіксується на переніссі, або маска зі скошеними краями, які відкривають область щік. Чимало  людей хвалять шовкові маски, які краще пропускають повітря крізь маску, а не через верхній її край. При носінні респіратора повітря також не проходить через верхній край засобу захисту. Щоправда, і в масок із щільною облямівкою, і в респіраторів є свої недоліки – вони можуть залишати на шкірі вм’ятини та заломи, натирати шкіру.

2.Одягніть маску близько до очей, а окуляри розташуйте трохи нижче.

Надягніть захисну маску якомога ближче до очей, а потім одягніть окуляри трохи подалі від обличчя. Це не дасть окулярам забруднитись та затуманитись. Слідкуйте за тим, щоб не чіпати руками окуляри занадто часто, за можливості. Пам’ятайте, що зміна положення окулярів змістить фокус лінзи. А це може вплинути на ваш зір, якщо ви носите мультифокальні або прогресивні окуляри.

3.Перекрутіть тасьми маски.

Також декому, хто носить окуляри й маску, допомагає варіант із перекрученими шнурками. Для цього завушні стрічки маски потрібно фіксувати не звичайним способом, а попередньо перекрути їх за спіраллю – так повітря з маски буде виходити через бічні отвори.

4.Паперова серветка як засіб поглинання вологи.

Можна під захисну маску на ніс покласти тонку серветку. Якщо скласти серветку горизонтально і покласти її між обличчям і верхньою частиною маски, щоб вона міцніше прилягала до носа, то волога з вашого дихання буде поглинатися серветкою, замість того, щоб осідати на лінзах ваших окулярів.

5.Засіб для миття посуду.

На початку та в кінці дня використовуйте трохи теплої води з кількома краплями засобу для миття посуду. Після цього протріть їх насухо тканиною з мікроволокна. Тримайте серветку для чищення при собі увесь час протягом дня. Зрозуміло, що спеціальні серветки або ж спреї можуть також допомогти.

Примітка: використовуйте звичайний засіб для посуду і уникайте запашних, різких чи зволожуючих засобів, оскільки це може завдати шкоди покривам лінз. Тож обов’язково використовуйте для окулярів лише м’який та неабразивний засіб для миття посуду.

6.Звичайне мило, якщо немає господарського чи для миття посуду.

Використання звичайного мила також допоможе продезінфікувати окуляри та запобігти затуманенню лінз. Нанесіть його на скло, дайте йому постояти деякий час, а потім витріть. Гліцерин, який входить до складу мила, утворює на лінзах тонкий наліт, який не дасть вологості осісти на склі. Мило створює на лінзах тонку невидиму плівку, яка перешкоджає запотіванню. Однак потрібно врахувати єдине «але» – видимість крізь лінзи в цьому випадку дещо знизиться.

Мінусів у такого методу два. По-перше, якщо у вас дорогі окуляри з лінзами з професійної оптики, то їм може бути протипоказано таке «купання»: на них може бути інший захисний бар’єр, який мило руйнує. По-друге, повторювати процедуру доведеться регулярно.

Також можна застосувати й рідке мило, яке з іншого боку, не матиме такого ж ефекту. Уникайте чищення окулярів спиртом, оскільки це може пошкодити не лише скло, але й оправи.

7.М’який шампунь або кондиціонер для волосся, зубна паста.

Крім мила, можна використовувати більш м’який шампунь або кондиціонер для волосся, зубну пасту (бажано, не дуже м’ятну) – тобто всі щільні текстури, які можуть залишити захисну плівку на лінзах. Головне в такому випадку – не перебільшити, інакше на окулярах залишаться розводи та плями, які будуть заважати огляду. Утім, як і мило з водою, усі ці засоби підходять лише в тому випадку, якщо при виготовленні пари окулярів на лінзи не був нанесений захисний бар’єр.

8.Ще один дієвий засіб – піна для гоління!

Можливо, ви б ніколи не подумали, але піна для гоління також дуже ефективна для запобігання туману лінз. Потрібно нанести невелику кількість піни на окуляри й використовувати очищаючу тканину, щоб трохи відполірувати їх до висихання. Це створює чіткий захисний шар на лінзах, який запобігає конденсації вологи. Однак мінус цього лайфхаку – ефект зберігатиметься не більше години.

9.Контактні лінзи для щоденного користування теж практичні

Найпростіший спосіб уникнути затуманення окулярів – це просто перейти на контактні лінзи. У час інфекційних захворювань щоденні контактні лінзи – найкращий та гігієнічний варіант лінз. Однак потрібно не забувати ретельно мити руки перед тим, як одягати чи знімати їх і не торкайтесь очей протягом дня.

10.Не катуйте себе та ваші окуляри – купіть спеціальний засіб «антифог».

Протитуманні засоби («антифог») призначені для плавців та окулярів для плавання, де із запотіванням лінз доводиться стикатися регулярно. Найчастіше такі продукти випускаються у форматі спрею – одразу перед запливом (у вашому випадку – перед виходом із приміщення на вулицю) їх потрібно нанести на всю поверхню лінз. Відразу після цього окуляри можна одягнути, спрей не викликає подразнення очей і відразу ж починає діяти. Шукати антифог-засоби найкраще в спортивних магазинах або онлайн. Коштують такі засоби недешево, але, на відміну від мила або піни для гоління, дійсно працюють у більшості випадків.

Тож здавалося б поради прості, а результати вражаючі. Однак, який військовим підійде варіант, вибирати лише вам. Адже для кожного він особистий!

16

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: