ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Невидимі аспекти російської «допомоги» Донбасу

17 Грудня 2020, 19:50
Невидимі аспекти російської «допомоги» Донбасу

17 грудня на традиційній щорічній пресконференції президент Росії Володимир Путін заявив, що його країна як підтримувала раніше, так і далі підтримуватиме Донбас. Тобто фактично окупант підсилюватиме недоутворення під назвою «днр-лнр» бойовою технікою, озброєнням, боєприпасами і живою силою.

Також Путін пообіцяв, що навіть «нарощуватиме цю підтримку», а саме підтримку «підтримки виробництва» (виробництва там вже давно немає. – Авт.), «вирішення соціальних питань» (без «української» пенсії і соціальних виплат чимало населення взагалі б не вижили. – Авт.), «інфраструктурного характеру питань» (взагалі – все це якась маячня для власного російського споживача).

Загалом, підсумовуючи фразу про «продовження підтримки Донбасу», можна зробити певні висновки: армійські з’єднання окупаційних російських військ, які маскуються під «народну міліцію» і «республіканську армію», будуть в недалекому майбутньому суттєво підсилені. І це, звісно, призведе до активізації бойових дій на Сході України.

Путінське «підтримувати Донбас» видання «МК» взагалі перекваліфікувало в попередження для України: «…мова йде не тільки про гуманітарну сферу, а й про інфраструктуру, про промисловість. Власне, це натяк, якщо Україна не візьметься за розум, то Донбас все більше інтегруватимуть у Росію».

Намагаючись детально розтлумачити власній аудиторії «путінський шлях», «МК» мимоволі оприлюднило дії і слова, які б російські спецслужби не хотіли виносити на широкий загал. Один з «експертів МК» генерал ФСБ Олександр Михайлов вважає, що Донбас насправді потребує допомоги по військовій лінії.

І нині, вважає генерал ФСБ, Росія може робити це абсолютно на законних підставах, без порушення міжнародного права. За його словами, тепер значна кількість мешканців Донбасу, зокрема військових, є громадянами РФ. (майже всі військовослужбовці російських окупаційних військ на Донбасі пройшли примусову російську «паспортизацію». – Авт.).

– Тому вони потрапляють під дію вже російського законодавства, – пояснює генерал ФСБ, –  Отже, у його рамках Росія може готувати військових фахівців з числа жителів Донбасу як громадян Росії в російських військових вишах. Це означає, що з одного боку для Росії готуватимуть мобілізаційний ресурс, а з іншого – це будуть професійні військові і силовики для Донбасу, бо вони там проживають.

Генерал ФСБ акцентував увагу, що підготовка професійних військових кадрів і фахівців для інших «силових структур» набагато важливіша, ніж навіть поставка озброєнь. Олександр Михайлов зазначив, що Росія готуватиме співробітників різних «спецслужб» для ОРДЛО, адже «ситуація, яка склалась в Україні, цього потребує».

В україно-російській війні значно зростає роль не просто військових, а інших спеціалістів «прихованої війни» – диверсантів, розвідників, шпигунів. У РФ, за словами генерала ФСБ, є досвід підготовки таких фахівців. Раніше на спеціальних факультетах МВС і КДБ готували кадри для «штазі», кубинської і чехословацької розвідок, «смершу» Мозамбіку й інших. От і Донбасу можна «допомогти» цілком законно за російським законодавством «кваліфікованими кадрами спецслужб», вважає генерал ФСБ.

А про те, що на сьогодні майже три сотні юнаків і дівчат з ОРДЛО вже навчаються в російських військових ВНЗ, «експерт» не повідомив. Користуючись виданими «двоголовими паспортами», ще майже дві сотні молодих мешканців непідконтрольної Донеччини й Луганщини навчаються на інших силовиків у навчальних закладах Ростова, Москви, Краснодара і Санкт-Петербурга. Тобто в РФ цей процес давно відбувається, і понад пів тисячі жителів Донбасу незабаром стануть російськими військовими та працівниками спецслужб. Для вступу в деякі ВНЗ навіть існують пільги, як колись у СРСР для представників республік – «нацкадрів».

Нині це можна не приховувати, – вважає генерал ФСБ Михайлов, – адже українських військових теж навчають іноземні інструктори, тому й Росія повинна надати таку «допомогу» окупованому нею Донбасу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Blogger pool, Публікації