ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі прийняв позов України проти РФ за військові злочини в окупованих Донбасі і Криму – Кулеба

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Грудня 2020, 11:38

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі прийняв рішення про початок офіційного розслідування за позовом України щодо військових злочинів і злочинів проти людяності на сході України і в Криму. Про це у твіттері повідомив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«У 2015 Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо військових злочинів і злочинів проти людяності на сході України і в Криму. Прокурори вивчили документи і сьогодні оголосили історичне рішення: є всі підстави для початку офіційного розслідування», – написав Кулеба.

Міністр підкреслив, що міжнародне правосуддя не швидке, але невідворотне.

«Настане день, коли російські злочинці обов’язково постануть перед судом», – додав він.

Міністерство закордонних справ України вітає завершення прокурором Міжнародного кримінального суду (МКС) попереднього вивчення ситуації в Україні. Зокрема йдеться про події в країні після 20 лютого 2014 року, інформує пресслужба МЗС України.

Прокурор дійшла висновку про те, що Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію розглянути справу по суті і вона готова розпочати розслідування.

«Міністерство закордонних справ України вітає такий висновок. Упевнені, що залучення інструментів Міжнародного кримінального суду дозволить притягнути до відповідальності осіб, які вчинили воєнні злочини та злочини проти людяності на окупованих територіях Криму та Донбасу. Незалежно від їхніх політичних посад, на лаві підсудних мають опинитися всі особи, які вчиняли і вчиняють страшні злочини проти України та Українського народу.

У рамках наступного етапу справа передається на розгляд суддів Досудової палати Міжнародного кримінального суду для ухвалення рішення про відкриття повноцінного кримінального розслідування.

Розцінюємо висновок пані прокурора як чіткий сигнал підтримки світовою спільнотою невідворотності правосуддя за скоєні в Україні злочини.

Міжнародне право залишається ефективною формою захисту прав і свобод людини, а всі, хто його зухвало порушує, будуть неодмінно покарані», – підсумували в МЗС.

Довідково: Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду двома заявами Міністерства закордонних справ відповідно до пункту 3 статті 12 Римського статуту, поданими 17 квітня 2014 року щодо справ Майдану та 8 вересня 2015 року відносно злочинів проти людяності та воєнних злочинів, вчинених на її території.

Читайте нас у Facebook