ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чугуївській навчальній авіаційній бригаді – 25 років

1 Грудня 2020, 19:00

25-ту сторінку біографії навчальної авіаційної бригади Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба перегорнули ветерани та діючі військовослужбовці військової частини Повітряних Сил ЗС України.

– У нашій частині прокладається шлях до неба для всіх закоханих у романтику п’ятого океану,  –  каже т.в.о. командира бригади полковник Роман Логінов. – Різні назви носив наш армійський колектив, і не оминули нас хвилі реформування українського війська. Проте школа підготовки пілотів залишилася та всіляко примножується здобутками. За чверть століття у Чугуєві тисячі курсантів із льотними емблемами, як кажуть в авіації, стали на крило. А про польоти на нашому аеродромі повітряного аса Івана Кожедуба складають цілі легенди.

За словами командування частини, основним завданням бригади є практична підготовка курсантів льотного факультету університету на літаках Л-39 та Ан-26, а також на вертольотах Мі-8 та Мі-2. Для роботи з майбутніми льотчиками залучено найкращих інструкторів та фахівців інженерно-авіаційного складу. Водночас переважна більшість льотчиків мають перший клас.

До речі, з весни 2014-го – початку бойових дій на Донбасі – і до цього часу військовослужбовців навчальної авіаційної бригади залучають  до боротьби за незалежність і територіальну цілісність України.

Так, у районах ООС військові пілоти з Чугуєва ведуть повітряну розвідку, займаються перевезенням вантажів чи особового складу, здійснюють медичну евакуацію поранених і хворих армійців. За вагомий внесок у справу щодо захисту суверенітету України низку військовослужбовців бригади заохочено високими державними нагородами.

– Сьогодні наша частина входить до складу потужної системи протиповітряної оборони України, ми продовжуємо готувати курсантів, а військовослужбовців бригади залучають до виконання широкого спектру завдань у складі інших підрозділів Збройних Сил України, – зазначив полковник Роман Логінов.

У  день частини чугуївські авіатори під час загального шикування вшанували пам’ять усіх захисників України, які в різні роки віддали своє життя заради миру.

Також у цей день теплі слова вітання військовослужбовцям бригади сказали т.в.о. начальника Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба полковник Микола Коваленко та представники місцевих органів самоврядування.

Найкращих воїнів нагородили відомчими відзнаками та цінними подарунками. На завершення присутні поклали квіти до монументів тим, кого забрало небо.

Довідка: 

1 грудня 1995 року відповідно до директиви Міністра оборони України на базі  навчального авіаційного полку, окремого батальйону зв’язку і радіотехнічного забезпечення та окремого батальйону аеродромно-технічного забезпечення була створена авіаційна база (навчальна), яку в серпні 2004 року переформовано в навчальну авіаційну бригаду. Пізніше, у вересні того ж року, навчальна авіаційна бригада ввійшла до складу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Фото автора та із архіву ХНУПС 

10

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram