ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

85 % особового складу окремої бригади армійської авіації мають бойовий досвід АТО/ООС

Прочитаєте за: 4 хв. 11 Грудня 2020, 19:00

Свій статус невіддільної складової проведення наземних бойових операцій воїни-вертолітники окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського Сухопутних військ Збройних Сил України сприймають як належне.

— Як порівнювати з нашими побратимами зі складу Повітряних Сил, у нас на одне свято більше, адже ми відзначаємо ще й день Сухопутних військ, — зазначив командир військової частини полковник Віталій Панасюк. — Але на повноту та якість виконання завдань за призначенням це аж ніяк не впливає. Кожна визначна дата для нас є своєрідним риторичним нагадуванням — чи все ми зробили для того, щоб у країні панував мир і спокій.

Народжені й загартовані війною

Авіаційна бригада народилась у найважчі часи військового протистояння російській агресії на Донбасі на початку 2015 року. Та за цей нетривалий час літопис історії України поповнився сотнями прикладів мужності й героїзму її особового складу.

— Воїни-вертолітники виконують бойові завдання на передовій з перших днів створення частини, — розповів заступник командира авіабригади з морально-психологічного забезпечення підполковник Євген Кульбіда. — Кількість бойових вильотів льотних екіпажів, що вимірюється сотнями, можна сміливо ототожнити з тисячами врятованих життів не тільки воїнів-захисників, а й мирного населення, тоннами гуманітарних і медичних вантажів. За будь-якої оперативної обстановки або погодних умов наші крилаті янголи-оборонці неодноразово демонстрували високий вишкіл і майстерність. Свідченням цьому є те, що близько 600 авіаторів частини відзначені державними й відомчими нагородами, а також почесне найменування «імені Ігоря Сікорського» та Бойовий Прапор, які авіабригада отримала нещодавно.

До слова, на сьогодні близько 85 відсотків особового складу мають бойовий досвід АТО/ООС, а 12 % — учасники міжнародних миротворчих операцій.

— Ці чинники й визначають постійний ритм життя частини, — додав офіцер. — Для нас бойова робота триває безперервно.

 

Відповідальність і результат — справа всього військового колективу

Одна з головних особливостей життєдіяльності авіаційної бригади полягає в тому, що тут не ділять обов’язки особового складу на головні та другорядні. За словами командира частини, успішний результат виконання поставлених завдань — це просто підсумок кропіткої праці й високої кваліфікації кожної ланки організації польотів.

— Уміння налагодити чітку взаємодію й безперервність бойової роботи — саме у цьому  полягає секрет успіху, — вважає командир бригади. — За таких умов кожен усвідомлює свою відповідальність і за себе, і за іншого. Тоді й віддача буде в рази вищою.

Підтвердженням цих слів стали й чергові льотні зміни, які пройшли у бригаді цього тижня. Визначені польотні завдання, що проходили за схемою «день-ніч» у простих метеоумовах, були виконані у повному обсязі й чітко за графіком планової таблиці. А схвальні оцінки пілотам-вертолітникам у рівній мірі розділили група керівництва польотами та всі без винятку підрозділи та служби наземного забезпечення.

Шляхом оновлення техніки,
озброєння та матеріально-технічної бази

Динаміка й бойовий ритм авіаційної бригади відчуваються в усіх аспектах її життєдіяльності. Наче добра господиня, що повсякденно дбає про свій дім та його мешканців, військова частина постійно приростає як бойовою технікою та озброєнням, так і матеріально-технічною базою. Гордістю авіабригади, окрім оновлених гвинтокрилів і зразків спеціальної техніки, стала й сучасна аеродромна будівля, де розміщені пункти управління ІАС, клас об’єктивного контролю, вартове приміщення та їдальня. «Нове дихання» отримали контрольно-технічний пункт парку частини, ТЕЧ автомобільної техніки. Комфортнішими стали умови несення чергування складом спостережних аеродромних нарядів завдяки новозбудованим теплим блок-хаусам.

Та найголовнішим є те, що частина стала школою «становлення на крило» вже кількох випусків молодих авіаторів. З моменту створення бригади близько 80 молодих випускників військових вишів отримали у ній свій перший офіцерський досвід і путівку до подальшого кар’єрного зростання.

До статистики здобутків частини можна віднести ще один важливий чинник. За роки її існування близько 90 подружніх пар створили сім’ї, а їхній чисельний склад поповнився більш як 115 дітлахами.

— Саме заради них ми й робимо свою нелегку звитяжну справу, — додав на завершення розмови підполковник Євген Кульбіда. — Саме молоде покоління свого часу прийме з наших рук естафету захисту незалежності України. Саме вони примножать історію та традиції нашої авіаційної бригади.

Фото автора

25

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram