ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Донбасі лікарня отримала рентгенівське медобладнання від Польщі

Прочитаєте за: 3 хв. 2 Грудня 2020, 18:03 0

Лікарня у прифронтовому Черкаському, що неподалік Слов’янська, отримала від Республіки Польща багатофункціональний мобільний рентген-апарат, який використовуватимуть для діагностики COVID-19, туберкульозу, стоматологічних та інших проблемам пацієнтів.

Медичне обладнання італійського виробництва вартістю приблизно 800 тисяч гривень передав посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький за сприяння штабу операції Об’єднаних сил, військових капеланів і ГО «Вірю в Україну».

Рентгенівське обладнання дозволить, зокрема, виявляти недужих на COVID-19 і туберкульоз, робити знімки щелеп і зубів та здійснювати інші необхідні медичні дослідження.

— Наразі на Донбасі триває дві боротьби — з агресором і пандемією. Тому Польська Республіка й надалі підтримуватиме Україну й жителів Донецької та Луганської областей, які опинилися у складних умовах, — зазначив пан посол.

Це вже не перша медична допомога у контексті боротьби з пандемією й підтримкою жителів Донбасу від Республіки Польща. Улітку цього року під час візиту делегації послів чотирьох країн — Польщі, Латвії, Литви та Естонії — на Донбас Польща передала у лікарні Слов’янська й Миколаївки медичну допомогу, зокрема два апарати ШВЛ, респіратори, антисептики, захисні екрани, маски й рукавички для боротьби з коронавірусною хворобою.

— Саме під час зустрічі з делегацією згаданих послів жителів Донбасу та представників місцевих рад керівництво Черкаської громади озвучило потребу у придбанні для місцевої лікарні рентген-апарата. Допомогти в цьому зголосилися представники Польщі, й уже за кілька місяців разом із представниками місцевого волонтерського руху ГО «Вірю в Україну» складено проєкт, написано грант і за підтримки посольства Польщі придбано необхідний апарат, — розповів капелан 26-ї артилерійської бригади Володимир Стрельцов.

Військовий капелан допомагає іноземним представництвам надавати гуманітарну допомогу жителям Донбасу за сприяння Міноборони та штабу операції ООС з 2014-го. Адже сам він родом зі Слов’янська, тож розуміє проблеми й потреби місцевих. І зазначає, що активна системна допомога іноземних представників розпочалася тут із 2016 року.

— Дуже тісно співпрацюємо з головним військовим капеланом війська латвійського. Співпраця почалася зі знайомства й розмов про війну, ситуацію на Сході. Коли він уперше приїхав на Донбас, побачив потреби і проблеми людей, вирішив зустрітися з латвійським послом і сказав: «Маємо допомагати Україні». Вони офіційно звернулися до Міноборони через посольство й Міністерство закордонних справ України. Після того почали доставляти гумвантажі цивільним мешканцям та українським військовим уздовж усієї лінії розмежування двічі, а то й тричі на рік. Завдяки йому на Донбас через посольство передано понад 300 тонн гуманітарного вантажу. Далі приєдналися посольства інших держав, яким ми за сприяння штабу ООС допомагаємо передавати гуманітарні вантажі у Мар’їнку, Авдіївку, Попасну, Станицю Луганську та інші міста Донбасу, — розповів капелан.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram