ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Високопосадовці Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ вшанували пам’ять загиблих у військових конфліктах

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Листопада 2020, 13:03

Сьогодні у Києві відбулася урочиста церемонія з нагоди Дня Пам’яті полеглих, який традиційно відзначають у країнах Британської Співдружності 11 листопада, в день закінчення Першої світової війни.

Участь у заході взяли представники керівництва Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗС України, іноземних посольств, державних організацій, численні гості.

Присутні вшанували полеглих воїнів двома хвилинами мовчання, які символізують Першу і Другу світові війни.

Учасники заходу поклали вінки та квіти до могили Невідомого солдата в Парку Вічної слави, де також прозвучали символічні вірші від учасників та молитва за полеглими у війнах.

Довідка. Церемонія з нагоди Дня Пам’яті відбувається щороку 11 числа, 11 місяця, об  11 годині, адже перемир’я, яке стало кінцем бойових дій, набуло чинності саме об 11:00 11-го листопада 1917 року.

Символом Дня пам’яті є червоні маки. Світова традиція вшановувати пам’ять жертв війни саме квіткою маку з’явилася після Першої світової. Її появу пов’язують з іменами двох людей: канадського військового лікаря Джона Мак-Крея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Під враженням боїв у Бельгії в 1915 році Мак-Крей написав вірш «На полях Фландрії», що починався словами:

У полі Фландрії поміж хрестами

Гойдає вітер мак рядами,

Щоб знали місце, де ми є…

У 1918 році викладачка Університету Джорджії Мойна Майкл під враженням від вірша Мак-Крея написала власний вірш «Ми збережемо віру», в якому заприсяглася завжди носити червоний мак на знак пам’яті за загиблими.

Читайте нас в Telegram