ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У сержантські центри підготовки конкурс 3-4 військовослужбовці на місце

20 Листопада 2020, 10:09
У сержантські центри підготовки конкурс 3-4 військовослужбовці на місце

Про це на брифінгу в пресцентрі АрміяInform заявив головний старшина ЗСУ − начальник Управління по роботі з сержантським складом Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський, коментуючи побудову системи професійної освіти та підготовки сержантського складу.

Сержантів «вирощують» за чотирирівневою системою вишколу

– Систему профпідготовки сержантського складу в НАТО регламентує документ Non-Commissioned Officer Professional Military Education Reference Curriculum, який вимагає запровадження читирирівневої системи підготовки сержантів. У кожної країни НАТО ця система відрізняється. Наприклад, у США вона вже шестирівнева. У деяких державах це два чи три рівні. А у Бундесвері, наприклад, один рівень, але там військовослужбовець, щоб стати фельдфебелем, навчається приблизно півтора року. Для того, щоб зробити підготовку синхронізованою і сержанти в об’єднаних операціях, у штабах Альянсу розуміли один одного, могли виконувати сумісно певні завдання – НАТО і випустило цей документ, де вказана саме чотирирівнева система, – розповів Олександр Косинський.

За його словами, у згадуваному документі описано вимоги – що кожен із рівнів має передбачати.

– Як правило, 70% цих вимог має врахувати країна, інше – це національна складова. В Україні така чотирирівнева система підготовки створена і функціонує. Курси лідерства базового та середнього рівня проводять уже 4 роки. Ми під них неодноразово вдосконалювали навчальні програми, які переробили в кваліфікаційні стандарти спільно з канадськими фахівцями операції UNIFIER за методологією НАТО Systems Approach to Training. Тобто, базовий та середній рівні в нас настільки вдосконалені, що навіть за відгуками наших курсантів цей вишкіл достатньо інтенсивний, з насиченою практичною складовою, де вивчають процедури ухвалення військових рішень, базовані на стандартах НАТО – TLP, MDMP, – зазначив головний старшина ЗСУ.

Є рішення Міністра оборони, згідно з яким у Національному університеті оборони України мають створити сержантський підрозділ

Олександр Косинський додав, що курси спрямовані на формування сержанта-лідера.

– Підвищений та вищий рівень курсів проводимо третій рік. Над їхніми програмами ще треба попрацювати. Курс вищого рівня проводить раз на рік, підвищеного – двічі на рік на базі Національного університету оборони України збірна команда інструкторів. Ми підбираємо туди сержантів із відповідним рівнем підготовки, освіти, досвіду. Більшість з них навчалися за кордоном. Є рішення Міністра оборони, згідно з яким у Національному університеті оборони України мають створити штатний сержантський підрозділ, який називатиметься Курс лідерства сержантського (старшинського) складу, – підкреслив спікер.

Він зауважив: цей підрозділ проводитиме курси підвищеного і вищого рівнів для сержантів.

– Ми заручилися підтримкою західних колег. Є бачення, як слід ці програми змінити й вдосконалити. Гадаю, з початку 2021-го почнемо працювати над цим. Але це питання другої черги. Головне – система  вже створена і функціонує. У наші центри підготовки сержантського складу черги стоять: на одне місце – конкурс 3-4 військовослужбовці. Щоб систематизувати цей процес, розроблена єдина інструкція вхідного контролю, що визначає, як приймати кандидатів на навчання. Основна мета –  прозорість процесу і конкурсна основа, – підбив підсумок головний старшина ЗСУ − начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗС України старший прапорщик Олександр Косинський.

Фото – Дмитро Юрченко

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Навчання та тренування, Новини