ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Литві на Горі Хрестів встановлять хрест «За вашу і нашу свободу»

19 Листопада 2020, 10:12
У Литві на Горі Хрестів встановлять хрест «За вашу і нашу свободу»

Виготовлений українськими ковалями на вшанування пам’яті героїв, загиблих у боротьбі за свободу і незалежність України та Литви, пам’ятний хрест «За вашу та нашу свободу» було доставлено до Литви 17 листопада.

Про це повідомляє Посольство України в Литовській Республіці.

Після прибуття до Литви пам’ятний хрест «За вашу і нашу свободу» знаходитиметься у Військовому музеї МО Литви у місті Каунас, де, після зняття карантинних обмежень, виставлятиметься для огляду громадськістю.

«Цей унікальний хрест було виготовлено з уламків мін і снарядів, зібраних українськими волонтерами на Донбасі, починаючи з 2014 року, коли розпочалась російська збройна агресія проти нашої Держави», ‑ йдеться у повідомленні Посольства.

Відповідна ініціатива про виготовлення хреста належить українським військовослужбовцям, пораненим під час проведення Антитерористичної операції на сході України (АТО)/Операції об’єднаних сил (ООС), які коштом литовського уряду проходили медичну реабілітацію в одному з військових медичних закладів Литовської Республіки.

У церемонії зустрічі пам’ятного хреста взяли участь Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, співавтор проєкту співробітник Військового реабілітаційного центру Міністерства оборони (МО) Литви Рамунас Шерпатаускас, представники МО та МЗС Литви, співробітники Посольства України в Литві.

У рамках заходу Посол України в Литві Володимир Яценківський дав інтерв’ю литовській національній телерадіокомпанії LRT.

Надалі планується організувати показ пам’ятного хреста у литовських містах Вільнюс, Клайпеда, Друскінінкай та інших, після чого його буде встановлено на легендарній Горі Хрестів поблизу м. Шяуляй.

Саме тут, починаючи з квітня 2017 року, за ініціативи Посольства України в Литовській Республіці та за підтримки цієї ініціативи колективом Військового реабілітаційного центру МО Литви у місті Друскінінкай, українські військовослужбовці, що проходили курс реабілітації у Литві, вже встановили 29 пам’ятних хрестів.

 

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України