ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

США офіційно вийшли з Договору про відкрите небо. Півроку тому це рішення прийняв Трамп

22 Листопада 2020, 18:41
США офіційно вийшли з Договору про відкрите небо. Півроку тому це рішення прийняв Трамп

Причиною свого виходу в Вашингтоні називали невиконання Росією своїх зобов’язань в рамках договору.  Повідомляє ZN.UA.

Сполучені Штати Америки офіційно вийшли з Договору про відкрите небо (ДОН) в неділю, 22 листопада, повідомив державний секретар США Майк Помпео на своїй сторінці в Twitter.

«Це рішення прийнято заради безпеки Америки, оскільки Росія як і раніше не виконує свої зобов’язання», – заявив Помпео. З договору США вийшли рівно через півроку після того як Вашингтон повідомив інших учасників про свій намір.

Договір з відкритого неба дозволяє здійснювати вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів, а також вести фото- і відеозйомку. Договір був укладений 24 березня 1992 року. Крім США, в угоді беруть участь 33 країни, включаючи Росію.

Нагадаємо, що 21 травня президент США Дональд Трамп заявив, що прийняв рішення про вихід з Договору з відкритого неба. Очікується, що США покинуть договір через шість місяців.

Учасниками ДОН є 34 держави. Вони можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності. Договір є безстроковим. Будь-який учасник ДОН має право вийти з нього. Про своє рішення бажаючий вийти повинен оголосити не пізніше ніж за шість місяців до дати свого передбачуваного виходу.

в Міністерстві закордонних справ України заявили, що взяли до уваги офіційне повідомлення Державного департаменту США про намір США вийти з Договору з відкритого неба (ДОН).

 

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України