ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Привітання Міністра оборони України з Днем Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

21 Листопада 2020, 9:21

Шановні воїни-десантники!

Дорогі ветерани Десантно-штурмових військ!

Вітаю вас з професійним святом — Днем Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Про воїнів-десантників зазвичай кажуть: орли, крилата піхота, еліта.

«Завжди перші!», завжди там, де найважче — це про передовий загін Українського війська — військовослужбовців Десантно-штурмових військ.

Крилаті піхотинці завжди відзначалися високим професіоналізмом, відданим служінням українському народу, готовністю до останнього боротися за свободу, незалежність і територіальну цілісність України.

Яскравим прикладом слугують події 2014 року, коли підрозділи тоді Високомобільних десантних військ одними з перших розпочали героїчну оборону наших східних земель та утримання стратегічно важливих об’єктів і населених пунктів Донеччини та Луганщини.

У ході реформування Збройних Сил України, наше військо зазнало кардинальних позитивних змін. Ми попрощалися із радянськими методами та підходами управління, застарілою символікою і традиціями. В той же час було започатковано нові ритуали, державні свята. У 2017-му році ваш рід військ було перейменовано на Десантно-штурмові війська. Нова назва стала відповідати цілі та призначенню військ ДШВ в умовах сучасних бойових дій.

Вже третій рік поспіль, славетні воїни-десантники України з честю і гідністю носять знамениті марунові берети, що стали символом військової доблесті. Право носити Маруновий берет українського десантника треба заслужити: виконати стрибок з парашутом з облавку, подолати смугу перешкод десантника, стріляти з різного виду зброї, подолати водну перепону та здійснити кілька-кілометровий марш-кидок.

Основу Десантно-штурмових військ сьогодні складають десантно-штурмові, повітрянодесантна та аеромобільна бригади, Навчальний центр, підрозділи забезпечення.

На шляху набуття військових критеріїв членства в НАТО, покращується забезпечення українських десантних підрозділів, підвищується взаємосумісність наших воїнів з військами держав-членів Альянсу. Більше того, наші воїни-десантники формують український склад командування Литовсько-Польського-Української бригади.

Цього року в умовах карантинних заходів та боротьби з COVID-19, наші Десантно-штурмові війська виконували завдання в рамках Операції об’єднаних сил, відточували майстерність на полігонах, брали участь у багатонаціональних навчаннях «Saber Junction — 2020», «Rapid Trident — 2020», виконували практичні дії підрозділів Десантно-штурмових військ Збройних Сил України за участі особового складу 16-ї десантно-штурмової бригади Британських Збройних Сил в рамках стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля — 2020».

Участь в бойових діях та цьогорічних міжнародних навчаннях продемонстрували, що десантно-штурмові війська — це стрімка випущена в ціль стріла, а тому крилаті піхотинці воюють без притаманних піхоті флангів та підкріплення, агресивно, мобільно, самодостатньо, знищуючи ворога з будь-якого напрямку.

Сьогодні ми схиляємо голови перед подвигом українських десантників, які віддали свої життя за мир і спокій в Україні. Вічна слава і пам’ять Героям!

Бажаю вам міцного здоров’я, нових перемог та сталевої витримки. Україна пишається Вами!

Слава Десантно-штурмовим військам Збройних Сил України!

Слава Україні!

Міністр оборони України

Андрій ТАРАН

 

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини