ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пройти щеплення – це просто і безпечно

11 Листопада 2020, 10:23
Пройти щеплення – це просто і безпечно

АрміяInform уже розповідала про розпочате в Збройних Силах щеплення проти грипу як найефективніший спосіб захисту організму від сезонних захворювань. Приклад турботи про стан свого здоров’я подають офіцери, генерали і працівники ЗСУ, оборонного відомства та Генерального штабу. На процедурах вакцинації побував наш кореспондент.

Нагадаємо, що Міністерство оборони України виділило кошти на закупівлю 18060 доз вакцини проти грипу виробництва «Джісі Флю» (Південна Корея) для першочергового проведення щеплень військовослужбовцям із груп ризику: медпрацівникам, військовослужбовцям, які проходять службу на командних пунктах та бойового управління, а також тим, хто обіймає посади, пов’язані з тривалим перебуванням у закритих приміщеннях, має постійні робочі контакти з відвідувачами.

Міністерство оборони України виділило кошти на закупівлю 18060 доз вакцини проти грипу виробництва «Джісі Флю» (Південна Корея) для першочергового проведення щеплень військовослужбовцям із груп ризику

Для структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу заздалегідь розробили графік щеплення, виділили просторе приміщення, де можливо дотримуватись соціальної дистанції, про яку нам щодня нагадують. Спочатку медпрацівники опитують пацієнта щодо стану здоров’я за останні два тижні. Потім вимірюють температуру і артеріальний тиск, оглядають носоглотку і порожнину рота. 

– Після щеплення пацієнт обов’язково має 25-30 хвилин побути під наглядом медсестри, аби уникнути якихось поствакційних ускладнень, – пояснює головний епідеміолог ЗСУ підполковник медичної служби Микола Олим. – Якщо людина важко переносить вакцинацію, вона має про це сказати медперсоналу.

На підтвердження слів Миколи Юрійовича, військовослужбовець, якого оглядала маніпуляційна сестра, повідомив, що часто-густо після щеплення у нього трапляється алергічна реакція. І йому порадили утриматися від щеплення.

– Особлива увага приділяється людям з гіпертонічною хворобою, – зазначив Микола Олим. – Таким пацієнтам, окрім попереднього вимірювання артеріального тиску, робиться повторне – після щеплення. Варто також утримуватися від вживання алкоголю у перші дні після вакцинації.

Після нашого короткого спілкування підполковник Олим теж пройшов щеплення та відповів на запитання військових, яких цікавили правила поводження у післявакційний період.

Фото Дмитра Юрченка

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,
Актуально, Новини