ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Президентка Молдови Мая Санду: «Російські війська мають піти з Придністров’я, а Крим – це Україна»

20 Листопада 2020, 15:07
Президентка Молдови Мая Санду: «Російські війська мають піти з Придністров’я, а Крим – це Україна»

Новообрана президентка Молдови Мая Санду наполягатиме на повному виведенні російських військ із території Придністров’я.

Про це вона сказала, відповідаючи на запитання, яким вона бачить статус Придністров’я після реінтеграції Молдови в інтерв’ю Європейській правді.

«Придністров’я – це регіон, який відколовся, куди представники конституційної влади Молдови не можуть навіть потрапити. І – так, Придністров’я підтримується Росією. В тому числі – і через постачання газу безкоштовно, і багатьма іншими шляхами», – зазначила обраний президент.
Мая Санду впевнена, що сторони знайдуть формат вирішення конфлікту.
«І він має включати повне виведення російських військ з території Молдови. Ми про це завжди говорили і ми говоритимемо про це й надалі», – заявила Мая Санду.
Вона додала, що Україні варто було б скористатися досвідом Молдови у вирішенні питання Донбасу – Кишинів вже знає, що м’який діалог не допоміг у поверненні Придністров’я.

Також, за словами президентки Молдови, вона продовжить визнавати суверенітет України щодо Криму так само, як робила це дотепер.

«Моя позиція не змінилася відтоді, коли ми з вами говорили ще у 2016 році. Крим – це частина України. Я поважаю територіальну цілісність і суверенітет України щодо Криму. Я про це говорила, коли була прем’єр-міністром, і запевняю, я говоритиму точно те саме, коли стану президентом», – сказала вона.

Нагадаємо, 15 листопада у Молдові відбувся другий тур виборів, проєвропейський кандидат Мая Санду отримала 57% голосів, а Ігор Додон – 43%. Перший тур виборів відбувся 1 листопада, тоді Мая Санду набрала 36,16%, а Ігор Додон – 32,61% голосів виборців.

 

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України