ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Обмін полоненими та розблокування КПВВ: Україна в ТКГ ініціює позачергові засідання

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Листопада 2020, 12:31

Українська делегація для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (ТКГ) пропонує російській стороні ТКГ інтенсифікувати роботу, зокрема в безпековому, політичному і гуманітарному напрямках, для розблокування КПВВ і обміну утримуваними особами.

Про це делегація України в ТКГ повідомила на сторінці в  Facebook.

«Ми пропонуємо скликати позачергові засідання робочої підгрупи ТКГ з безпекових питань, робочої підгрупи ТКГ з політичних питань і робочої підгрупи ТКГ з гуманітарних питань і запевняємо у своїй готовності працювати в режимі 24/7 задля прискорення розгляду питань, що вже упродовж багатьох місяців перебувають на порядку денному відповідних робочих підгруп ТКГ, і задля ухвалення Тристоронньою контактною групою відповідних рішень, зокрема питань розблокування роботи КПВВ та обміну особами, що взаємно утримуються», – йдеться у повідомленні.

Делегація України в ТКГ висловила сподівання, що російська сторона розуміє ступінь відповідальності за зрив міжнародних домовленостей на вищому рівні, досягнутих 9 грудня 2019 у Парижі.

Українська делегація також нагадала, що міністри закордонних справ Франції та ФРН, представники ОСБЄ закликали російську сторону відкрити зі свого боку КПВВ для руху транспорту та людей якомога швидше.

Українська сторона внесла свої пропозиції щодо порядку розв’язання технічних питань і продовжує наполягати на початку гуманітарного розмінування.

Окрім того, глава Української делегації Леонід Кравчук також закликав повернути додому до Різдва та Нового року всіх взаємно утримуваних осіб, що стало б прикладом високої моралі та відповідальності учасників, ознакою їхнього прагнення домовитися і щодо решти позицій.

Стежте за нами в Instagram