ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Курсантів навчають, як не потрапити на «кредитний гачок»

11 Листопада 2020, 10:28
Курсантів навчають, як не потрапити на «кредитний гачок»

Навчальний план першокурсників Військового коледжу сержантського складу, що на Полтавщині, поповнився, на перший погляд, аж ніяк непритаманною для зв’язківця дисципліною – «Основи фінансової грамотності та обізнаності громадян».

– На превеликий жаль, через особисту економічну та правову необізнаність військовослужбовець не завжди захищений від фінансових проблем. Це стосується насамперед кредитування, правил погашення заборгованості, можливих санкцій тощо. Тому мета подібних занять і тренінгів – навчити військових уникати фінансових негараздів та потраплянь у грошову залежність від недоброчесних кредиторів, – розповів начальник коледжу полковник Кирило Злобін. – Заняття з вивчення предмета організовані у факультативній формі, і проводять з особовим складом вже кілька років поспіль.

Нинішній семінар-тренінг відбувся за сприяння керівництва Полтавської обласної філії акціонерного товариства «Ощадбанк». Заступник керівника територіального відділення Марина Мірошниченко в доступній формі довела вимоги чинного законодавства щодо порядку видачі й погашення кредитів.

Особливу увагу фахівець установи звернула на запобігання фінансових ризиків, пов’язаних з несвоєчасною сплатою кредитів, безпекову складову зі зберігання особистої картки та фінансової інформації.

Крім того, працівник банку дала порівняльний аналіз кредитування в державних банках та онлайн установах, розкрила сутність фінансових пірамід, які негативно впливають на фінансовий добробут громадян.

Курсант Олександр, за його словами, близько року тому сам мало не потрапив на «кредитний гачок» однієї знаної фінансової кампанії.

– Підкупила реклама: швидкі гроші, малі кредитні відсотки, мінімум документів. Але насправді усе не так: проценти нараховують навіть не щомісячні, а щоденні. За затримку погашення – зростання відсотків, ультимативні вимоги колекторів тощо. Лише випадок і порада досвідченого економіста врятували від халепи. Тому заняття з фінансової грамотності для кожного з нас є конче потрібними й актуальними, – розповів хлопець.

Фото автора

17

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Консультації, Новини