ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Гендерно-орієнтоване бюджетування. Що це та який стосунок має до бронежилетів?

20 Листопада 2020, 18:34
Гендерно-орієнтоване бюджетування. Що це та який стосунок має до бронежилетів?

Гендерно-орієнтоване бюджетування — визнаний у всьому світі дієвий інструмент досягнення гендерної рівності, що сприяє кращій ефективності використання бюджетних коштів. Він поєднує два процеси, нерозривно пов’язані між собою. По-перше — це забезпечення гендерної рівності, а по-друге — управління державними фінансами.

У ЗС України наразі проводять низку семінарів і навчальних програм, під час яких фахівці різних галузей, дотичних до складання бюджетних запитів, ознайомлюються з аспектами гендерного підходу та інструментарію гендерного бюджетування. Адже саме гендерно-орієнтоване бюджетування є квінтесенцією гендерної політики.

Це означає, що у плануванні видатків бюджету слід враховувати потреби людини — кінцевого отримувача послуги, на якого направлена бюджетна програма. Тому коли закладають показники бюджету, варто врахувати гендерну статистику, розділяючи принаймні кількісні кадрові показники за статтю.

— Гендерна політика є однією з умов інтеграції до НАТО. Наприклад, нині немає бронежилетів, які б враховували анатомічні особливості військовослужбовиць. Якщо ставимо за мету мати у війську ефективних і професійних військовослужбовців-жінок, то не враховувати їхні анатомічні особливості неможливо. Тобто алгоритм такий: візуалізуємо проблематику, наступний етап — розроблення жіночого зразка бронежилета, ухвалення рішення на закупку відповідної кількості бронежилетів для жінок.Далі у відповідній бюджетній програмі з’являться два індикатори: жінки та чоловікий відповідно дві статті витрат на броне захист — для військовослужбовців і окремо для військовослужбовиць, — говорить радниця Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова.

Тобто у процесі проведення гендерного аналізу бюджетних програм Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ відбувається виявлення гендерних розривів відповідно до програм і створення рекомендацій, які ляжуть в основу бюджетних програм на наступний рік.

13

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Інфографіка, Публікації