ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи потрібно військовослужбовцю щороку поновлювати документи на піднайом житла?

13 Листопада 2020, 10:47
Чи потрібно військовослужбовцю щороку поновлювати документи на піднайом житла?

Питання, що цікавить тисячі військових, які не мають власного помешкання і отримують компенсацію за його винаєм. Щоб отримати відповідь, кореспондентка АрміяInform звернулася до начальника житлового відділу Центрального управління інженерно-інфраструктурного забезпечення Командування Сил логістики ЗС України Юрія Липка.  

— Порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям ЗСУ за піднайом житлового приміщення передбачений постановою Кабміну від 26 червня 2013 року № 450 (зі змінами) та наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 № 380 тощо. А розміри відповідних виплат встановлюються щороку наказом Міноборони про бюджетну політику з огляду на наявний фінансовий ресурс, передбачений у кошторисі для цієї виплати на відповідний період, — пояснює Юрій Липко. — Жоден із цих нормативно-правових актів не вимагає щорічного поновлення всього пакета документів. 

Водночас слід зазначити, що відповідно до п. 10 V Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців ЗС України та членів їхніх сімей жилими приміщеннями, особа впродовж десяти днів повинна письмово повідомити командира військової частини про обставини, що мають значення або впливають на розмір грошової компенсації. Тобто, відповідальність за неподання правдивих відомостей про зміну обставин покладається на самого військовослужбовця. 

Наприклад, військовий, який отримує компенсацію, купив чи успадкував житло у населеному пункті, де проходить службу. Про це він зобов’язаний повідомити командира в рапорті не пізніше ніж за 10 днів після набуття права власності. Відповідно, він втрачає право на отримання грошової компенсації за піднайом. Якщо особа цього не зробить — отримує кошти незаконно. 

З іншого боку, військовим за наявності у них трьох і більше членів сім’ї, розмір компенсації збільшується у 1,5 раза. Тому, якщо в сім’ї військовослужбовця народилася друга дитина — родина має право на виплату у збільшеному розмірі. Для цього слід разом із рапортом надати документи, що це підтверджують. 

Нагадаємо, що у 2020 році розмір грошової компенсації за піднайом військовослужбовцям, які мешкають у Києві, становить 3800 грн на місяць, обласних центрах – 2850, інших населених пунктах – 1900 гривень.

28
5

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Актуально, Консультації, Новини