ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи безпечно робити щеплення під час коронавірусної пандемії?

2 Листопада 2020, 13:33
Чи безпечно робити щеплення під час коронавірусної пандемії?

З осінніми холодами та дощем в Україні неминуче починається сезон грипу і застуди. Нині він припадає, на жаль, на збільшення кількості людей, інфікованих COVID-19 і, за прогнозами лікарів, може значно ускладнити епідеміологічну ситуацію. Ті ж лікарі радять на час карантину не відвідувати медичні заклади без нагальної потреби. Чи можна вважати обов’язковою необхідністю чергове щеплення чи краще поберегтися? З цим запитанням кореспондент АрміяInform звернувся до головного державного санітарного лікаря Міністерства оборони України підполковника медичної служби Сергія Моргуна.

– По-перше, вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань, – зазначив Сергій Олександрович. – Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує захист проти хвороби. Високий рівень вакцинації у військових частинах та підрозділах забезпечує колективний імунітет. По-друге, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, будь–які переривання рутинних, тобто планових – відповідно до національного календаря, щеплень, імунізації, навіть на короткий період, можуть призвести до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань.

Національне законодавство також не змінює процеси рутинної вакцинації. Згідно з новими змінами у національному календарі щеплень, під час карантинних заходів не заборонено профілактичні вакцинації.

– Отже, карантин не скасовує рутинної вакцинації?

Ні, у жодному разі. У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси. Зокрема це вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця. Продовжується імунізація рекомендованими вакцинами серед осіб з груп ризику від сезонного грипу. Ми розробили рекомендації медпрацівникам щодо доцільності імунізації під час пандемії COVID-19, ризики поширення вакцинокерованих інфекцій у цей період і переваги вакцинації.

– Яких правил безпечної вакцинації треба дотримуватися?

– Передусім слід уникати створення черг, скупчень у кімнатах очікування. Медперсонал має заздалегідь планувати графік консультаційних прийомів та вакцинації і розмежовувати потоки пацієнтів. Нами рекомендовано організувати окремі входи або визначити години для рутинної вакцинації. Також можна вводити кілька вакцин в один день, передбачених календарем профілактичних щеплень для певної вікової групи.

Пацієнти повинні обов’язково бути в масках і дотримуватися дистанції. Має бути забезпечено дотримання гігієни рук, наявність дезінфекторів із вмістом спирту не менше ніж 60 відсотків.

Рутинна вакцинація осіб, що перебували на самоізоляції через COVID-19 і контактних осіб,  здійснюється лише після закінчення періоду самоізоляції у разі відсутності симптомів респіраторної інфекції.

Щодо людей, які мали лабораторно підтверджений випадок COVID-19, то вони можуть пройти вакцинацію після повного одужання.

– Чи забезпечені медичні заклади Збройних Сил вакциною від грипу?

– Нині придбано дуже ефективні чотирикомпонентні вакцини в кількості 18.5 тисяч і кожен Військово–медичний клінічний центр їх має. Тому хотів би порадити зробити вакцинацію до початку сезону захворювання.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Актуально, Новини